Σοκ στις καθυστερήσεις για Παναχαϊκή 1-1 με Πανσερραϊκό

Η Παναχαϊκή έχασε μέσα από τα χέρια της τη νίκη στον αγώνα με τον Πανσερραϊκό στο τελευταίο από τα τρία λεπτά των καθυστερήσεων, παραχωρώντας στα «λιοντάρια» ισοπαλία με σκορ 1-1!

Οι γηπεδούχοι κρατούσαν στα χέρια τους, τους τρεις βαθμούς, με τους οποίους θα προσπέρναγαν τους Σερραίους στην βαθμολογία, μπαίνοντας στη ζώνη με τις θέσεις που οδηγούν στα μπαράζ ανόδου, αλλά στο τέλος, κλώτσησαν την… καρδάρα.

Στο πρώτο ημίχρονο οι πατρινοί είχαν ελαφρά υπεροχή, την οποία δεν κατάφεραν να εκμεταλλευτούν και οι δύο ομάδες να πάνε στα αποδυτήρια, χωρίς να έχουν σημειώσει γκολ.

Στο δεύτερο 45λεπτο, οι Σερραίοι ανέβασαν την απόδοσή τους, κατάφεραν να ελέγξουν το χώρο του κέντρου, ασκώντας πίεση στην αντίπαλη άμυνα.
Παρ’ όλα αυτά οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που ευτύχησαν να σκοράρουν στο 86΄ με τον Μπιά, ο οποίος μετά από πάσα του Ντίνα έκανε το δυνατό σουτ παραβιάζοντας την εστία του Κουτζαβασίλη (1-0).

Η χαρά τους όμως δεν κράτησε πολύ, αφού ο Πανσερραϊκός στο 94΄, κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1 με καρφωτή κεφαλιά του Στεφανίδη, που έμελλε να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Τζήλος, ο οποίος έδειξε κίτρινη κάρτα στους Σκαρτσίλα, Φουρτάδο, Μπία, Τάντιτς και Τριανταφύλλου.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ: Πουρής, Κωνσταντινίδης, Κοιλιάρας (68' λ.τρ. Κοκκίνης), Θεοδωρέλης, Λαμπρόπουλος, Φούφουλας, Άντονι, Σκαρτσίλας (57' Ουαταρά), Ντίνας, Ουρτάδο (78' Μπιά), Φουρτάδο.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Κουτζαβασίλης, Σαλαμαστράκης, Ανάκογλου (80' Παρασκευαΐδης), Στεφανίδης, Κιάσσος, Μιλένκοβιτς, Τάντιτς, Παντελιάδης, Τριανταφύλλου Δ. (87' Γκούρτσας), Τριανταφύλλου Κ., Ντιόγκο (70' Βουτσιάς).