Πέρασε (2-0) από τον Γάζωρο ο Πανσερραϊκός

Σε φιλική αναμέτρηση ο Πανσερραϊκός επικράτησε 2-0 του Εθνικού Γαζώρου.

Μετά από αρκετό καιρό οι ποδοσφαιριστές του Πανσερραϊκού είχαν την ευκαιρία να ξεμουδιάσουν σε φιλικό παιχνίδι. Οι Σερραίοι αντιμετώπισαν τον Εθνικό Γαζώρου εκτός έδρας και παρά τις αντίξοες καιρικές συνθήκες πήραν τη νίκη (2-0) χάρη σε γκολ των Βουτσιά (43'), Στεφανίδη (52').

Ο Πανσερραϊκός είχε καλύτερη κυκλοφορία της μπάλας, με τους γηπεδούχους να κάνουν αρκερά λάθη, ενώ παρών στις εξέδρες ήταν και ο πρόεδρος της ΠΑΕ, Πέτρος Θεοδωρίδης.

Εθνικός Γαζώρου: Γιαννιώτης, Γαλακτερός, Κουκώλης, Αγγελόπουλος, Κοσμίδης, Κώτσιας, Κωνσταντινίδης, Άγγος, Κρυστάλλης, Οξύζογλου. Στο β' ημίχρονο έπαιξαν και οι: Κουκούτσης, Στεφανίδης, Παπάζογλου, Παπαθανασίου, Ταρπινίδης, Μεσέρδης, Ζαγκλιβέρης, Αβραμίδης, Τσακαλίδης, Τσοχαταρίδης.

Πανσερραϊκός: Γουμάγιας, Τριανταφύλλου Δαμ, Καρασαλίδης, Μιλένκοβιτς, Παντελιάδης, Παρασκευαϊδης, Ανάκογλου, Κιάσσος, Βουτσιάς, Τάντιτς, Μπανγκουρά. Στο β' ημίχρονο έπαιξαν και οι: Κουτζαβασίλης, Τσαούσης, Καρατζάς, Μουσικάκης, Τριανταφύλλου Δαμ, Ασλανίδης, Στεφανίδης, Τριανταφύλλου Κ, Γιαννόπουλος, Σιάκκας, Γκούρτσας.

Ολυμπιακοί Αγώνες 2024: Ο Κοκκαλάνης εξασφάλισε την πρόκριση για το Παρίσι!
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας
Στο Βερολίνο, με στάση Βελιγράδι, θα είναι… ωραία!
Ανοιχτό γάμο στην Πύλο κάνει ο Γιάννης Αντετοκούνμπο!