Πέρασε με νίκη (3-1) από τη Μίκρα ο Πιερικός

Ο Πιερικός επικράτησε 3-1 της ΑΕΠ Ηρακλής σε φιλικό παιχνίδι που έγινε στη Μίκρα.

Αρκετή δουλειά έδειξε ότι θέλει η ΑΕΠ Ηρακλής στο κυριακάτικο φιλικό με τον Πιερικό που έδωσε στη Μίκρα. Η ομάδα της Κατερίνης από την άλλη πλευρά σαφώς πιο έτοιμη και πιο «δεμένη» έφτασε εύκολα στη νίκη, σε ένα ματς που έγινε κάτω από ομίχλη.

Το σκορ άνοιξε στο 4’ ο Κουτσοσπύρος, όταν πήρε τη μπάλα έξω από την περιοχή, σούταρε, η μπάλα κόντραρε στον Χασιώτη και κατέληξε στα δίχτυα. Στο 33’ ο Μοκακέ έβγαλε την ασίστ στον Μπλαζέφσκι και αυτός νίκησε τον Κελπέκη, ενώ οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 34’ έπειτα από πάσα του Σαπάνη και ατομική ενέργεια του Τσιτλακίδη. Το 3-1 διαμορφώθηκε στο 84’. Ο Γκουγκουλιάς έβγαλε συρτή σέντρα και ο Σεχολλάρι που μπήκε στην πορεία της μπάλας, την έστειλε στα δίχτυα.

ΑΕΠ Ηρακλής: Κελπέκης, Χασιώτης, Παπαστεριανός, Προβατίδης, Οικονόμου, Τσιτλακίδης, Σαπάνης, Γκόγκας, Παληγεώργος, Σαββίδης, Γεωργίου. Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Παπατολίκας, Τριανταφυλλίδης, Τροΐρης, Λιόλιος, Νατσούρας, Κυβρακίδης, Κωνσταντινίδης, Κωστάκης, Ηλίας, Πιτσόκος, Νατσιόπουλος.

Πιερικός: Καρακούτσης, Πουρσανίδης, Πουλόπουλος, Δήμου, Γιασιτζόγλου, Ιντζόγλου, Πορτουλίδης, Ελευθεριάδης, Μπλαζέφσκι, Μοκακέ, Κουτσοσπύρος. Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Τσιντώτας, Λαζαρίδης, Κωτσιόπουλος, Κοντέων, Χατζηζήσης, Κραγιόπουλος, Μπακάλης, Σεχολλάρι, Κόιτς, Ρούσεφ, Γκουγκουλιάς.

Με πόνους στο στήθος στο νοσοκομείο ο Τέβες
Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ