Παντέλης: «Ζήτημα συγκέντρωσης…»

Την απόδοση του πρώτου ημιχρόνου στην Κατερίνη κράτησε ο τεχνικός της Καλλιθέας.

Μετά την ήττα (1-0) από τον Πιερικό ο Νίκος Παντέλης δήλωσε: «Συγχαρητήρια στον Πιερικό για τη νίκη του, όπως και στον συνάδελφο και εύχομαι ό,τι καλύτερο στη συνέχεια του πρωταθλήματος. Το παιχνίδι είχε δύο όψεις. Αν και μπήκαμε καλά στο πρώτο δεκάλεπτο, στη συνέχεια χάσαμε τα πατήματά μας. Είχαμε αδυναμία στα ατομικά μαρκαρίσματα, η μπάλα έμενε ψηλά συνεχώς.

Δεν ήμασταν συγκεντρωμένοι. Στο δεύτερο ημίχρονο και μετά το 60' ήμασταν καλύτεροι, ρισκάραμε, πιέσαμε. Κάποιες στιγμές παίξαμε και με τέσσερις επιθετικούς και προσπαθήσαμε να πετύχουμε κάποιο τέρμα με τους Φαρινόλα και Ντιαλό. Επειδή ανοιχτήκαμε, θα μπορούσαμε να δεχτούμε και δεύτερο γκολ. Κρατάμε την απόδοση του πρώτου μέρους και κοιτάζουμε τώρα τη Λάρισα. Όπου θα πρέπει να είμαστε πιο αποφασιστικοί. Είμαστε μια νέα ομάδα και αυτό το αποδεικνύουμε».

NBA: «Έσπασαν» το Μιλγουόκι οι Πέισερς - Διέλυσαν τους Μπακς και έκαναν το 1-1
ΑΕΚ: Ανοίγει τις πύλες του το Μουσείο Ιστορίας | Τα ωράρια λειτουργίας κι οι τιμές των εισιτηρίων
Πόλο: Διπλή πρόκριση για τον Υδραϊκό
Ρέντη: Διάλογος-σοκ ανήλικων συλληφθέντων - Καμαρώνει που τον περιμένουν στις φυλακές Αυλώνα!