Έχει την… εξάρα στο αίμα της η Επανομή

Συντάκτης: Onsports Team Δημοσίευση: Κυριακή, 22 Ιανουαρίου 2012 17.20

Η Αναγέννηση Επανομής μετά το 6-1 σε βάρος της Παναχαϊκής, επικράτησε 6-0 του Διαγόρα.

Κριτική δεν μπορεί να γίνει… Εξάλλου, ο Διαγόρας παρατάχθηκε στην Επανομή ως εμφανές αουτσάιντερ, καθώς επέστρεψε στη Football League έπειτα από μία εβδομάδα. Οι γηπεδούχοι, όμως δεν έδειξαν κανέναν οίκτο και συνέτριψαν τους «κυανέρυθρους» με 6-0, αποτέλεσμα που τους έφερε στην 3η θέση!

Ο… χορός των γκολ ξεκίνησε στο 23’, με τον νεοαποκτηθέντα Καραγιάννη να ανοίγει το σκορ με κεφαλιά έπειτα από φάουλ του Πολίτη. Επτά λεπτά μετά ο ίδιος παίκτης με σουτ έκανε το 2-0.

Και εκεί που όλοι περίμεναν ότι ο ρυθμός στο δεύτερο ημίχρονο θα έπεφτε, οι Θεσσαλονικείς σημείωσαν τέσσερα ακόμα τέρματα! Στο 48’ ο Γκέσιος με σουτ, στο 50’ ο Καρλάο με κεφαλιά έπειτα από κόρνερ του Πολίτη, στο 60’ ο Καραγιάννης έπειτα από σέντρα του Μπαλασά και στο 76’ ο Δεινόπαπας με κεφαλιά, έδωσε τέλος στο μαρτύριο για τους φιλοξενούμενους.

Αναγέννηση Επανομής: Φιρινίδης, Παγώνης, Πεχλιβανίδης, Καραμανλής, Καρλάο, Γεωργιάδης (59' Μπαλασάς), Κάτσε, Ναλμπάντης (59' Κουλίδης), Πολίτης, Γκέσιος, Καραγιάννης (67' Δεινόπαπας).

Διαγόρας: Πονηρός (74' Τυρέλης), Χατζηπέτρος (85' Κωνσταντινίδης), Καρπαθάκης, Χατζηκοσμάς, Τσίτσης, Αυγενικού, Ρούσσος, Ματεντζίδης, Επιφανής (57' Παπαδημητρίου), Μπαούρης, Μαριεττάκης.