Λιοντάρι ο Αγροτικός, 1-0 τον Πανσερραϊκό

Απογοήτευσε ο Πανσερραϊκός στον Εύοσμο, με τον Αγροτικό Αστέρα να παίρνει το τρίποντο (1-0) ανάσα.

Αν και στο Κύπελλο τα «λιοντάρια» εντυπωσίασαν με την πρόκριση σε βάρος της Ξάνθης, στο πρωτάθλημα εξακολουθούν να απογοητεύουν. Στον αγώνα του Σαββάτου (21/01) με τον Αγροτικό Αστέρα στον Εύοσμο αναζητούσαν το πρώτο τρίποντο μετά τις 14 Δεκεμβρίου, όμως και πάλι ήταν τραγικοί και γνώρισαν την ήττα με 1-0.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο, αλλά η μεγάλη φάση δεν έγινε. Στο δεύτερο 45λεπτο και ενώ όλοι περίμεναν από τον Πανσερραϊκό να ανεβάσει στροφές, έγινε το αντίθετο. Έτσι, η ομάδα του Ευόσμου χάρη στη χρυσή αλλαγή, τον Σαχινίδη άνοιξε το σκορ στο 55’, ενώ πέντε λεπτά αργότερα θα μπορούσε να διπλασιάσει τα τέρματά της με τον Καρακατσάνη.

Οι «πράσινοι», λοιπόν, πήραν μεγάλη βαθμολογική ανάσα, ενώ ραγδαίες εξελίξεις αναμένονται πλέον στον Πανσερραϊκό, με το μέλλον του Παύλου Δημητρίου να είναι εξαιρετικά αβέβαιο.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Βάτσιος (Δυτ. Αττικής).

ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ: Γιακουμής, Βοσκόπουλος, Παπαδόπουλος (70' Τσάτσας), Ασπρίδης, Μερεσιώτης (22' λ.τρ. Μαργαρίτης), Καπνίδης (52' Σαχινίδης), Καρακατσάνης, Προβατίδης, Σαμουηλίδης, Πετρίσεβιτς, Παμπόε.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Κουτζαβασίλης, Μιλένκοβιτς, Τριανταφύλλου Κώστας, Ντα Κόστα (79' Γκούρτσας), Στεφανίδης, Ντιόγκο (64' Ανάκογλου), Περπερίδης, Γκόμεζ, Καρατζάς (53' Μπανγκουρά), Παντελιάδης, Σαλαμαστράκης.

Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι και τη Μαρία Σάκκαρη
Με... Super Χίροου το Μαϊάμι «λύγισε» τους Σέλτικς κι έκανε το break στη Βοστώνη
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: «Τελικός» για την ισοφάριση στο ΟΑΚΑ - Η ώρα και το κανάλι