Χ-αρίστηκε στον ΠΑΣ

Συντάκτης: Onsports Team Δημοσίευση: Κυριακή, 13 Φεβρουαρίου 2011 17.16

Μοιρασιά στην Κατερίνη για Πιερικό και ΠΑΣ, σε μια αναμέτρηση που κρίθηκε στα τελευταία λεπτά.

Το παιχνίδι που διεξάχθηκε στο στάδιο της Κατερίνης δεν θύμισε σε τίποτα τον ΠΑΣ που βρίσκεται πρωτοπόρος στην κατηγορία, αφού ο Πιερικός μπήκε πιο δυνατά στο πρώτο μέρος με την χαμένη ευκαιρία του Πουλάκου στο 30’ και το γκολ που πέτυχε ο Μιλόσκοβιτς στο 38’ αλλά ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Στην ανάπαυλα του παιχνιδιού η επανάληψη δεν δικαίωσε την απόφαση του βοηθού αφού το γκολ φάνηκε να είναι καθαρό.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν το ίδιο δυνατά ενώ ο ΠΑΣ κλείστηκε στην άμυνα χωρίς να μπορεί να κάνει κάτι σπουδαίο με μοναδική εξαίρεση τη κεφαλιά του Μπακαγιόκο στο 78΄ και την μπάλα να καταλήγει στο δοκάρι του Γουμάγια. Λίγα λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 86’ με εξαιρετική συνεργασία των Φουρτάδο και Ντε Βισέντι που έφυγαν στην αντεπίθεση για τον ΠΑΣ, στέλνοντας την μπάλα στον Μπακαγιόκο κι αυτός με την σειρά του πλάσαρε τον Γουμάγια. Η απάντηση του Πιερικού ήρθε δύο λεπτά αργότερα με σουτ του Μιλόσκοβιτς στο παραθυράκι του Κηπουρού κάνοντας το 1-1 και φέρνοντας το ματς στα ίσα.