Λεβαδειακός… ανόδου!

Με μεγάλο πρωταγωνιστή και σκόρερ και των δύο τερμάτων της ομάδας του, τον Λιαγάρα, ο Λεβαδειακός επικράτησε της Δόξας Δράμας με 2-0.

Τη νίκη προκειμένου να συνεχίσει να ελπίζει για άνοδο ήθελε ο Λεβαδειακός και την πέτυχε με τον Λιαγάρα να βρίσκει δύο φορές τα δίχτυα.

Με την έναρξη του αγώνα, οι γηπεδούχοι πήραν τα ηνία του αγώνα και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό, με κεφαλιά του Λιαγάρα μετά από κόρνερ. Προσπάθησε να αντιδράσει η Δόξα Δράμας, όμως η καλή αμυντική λειτουργία του Λεβαδειακού δεν άφησε περιθώρια στους φιλοξενούμενους να ισοφαρίσουν.

Το δεύτερο ημίχρονο βρήκε τους φιλοξενούμενους να πιέζουν για την ισοφάριση, όμως μετά από εκτέλεση φάουλ του Ταραλίδη, ο Λιαγάρας με ωραία κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Σερεμέτ για να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ στο 2-0. Η συνέχεια του αγώνα, είχε έναν πρωταγωνιστή στο γήπεδο και αυτός δεν ήταν άλλος από την ομάδα της Δόξας Δράμας. Οι φιλοξενούμενοι έκλεισαν στα καρέ τους τον Λεβαδειακό, ωστόσο δεν κατάφεραν να σημειώσουν κάποιο τέρμα.

Θυμηθείτε την εξέλιξη του αγώνα πατώντας ΕΔΩ.

Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Βίρτους - Παναθηναϊκός AKTOR και Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ
Λέστερ: Απολύθηκε ο προπονητής της γυναικείας ομάδας λόγω σχέσης με παίκτρια
NBA: Συγκλονιστικός ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, αλλά απελπιστικά μόνος - Σοκ για τους Σέλτικς
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Επανέρχεται η Γαλατασαράι για τον Ερικσεν