Ισοπαλία στο 94' για τον Ηρακλή Ψαχνών!

Συντάκτης: Βασίλης Σπανός Δημοσίευση: Τετάρτη, 04 Ιανουαρίου 2012 20.02

Την ανατροπή της βραδιάς έκανε ο Ηρακλής Ψαχνών, αφού παρ'ότι έμεινε από νωρίς πίσω στο σκορ με 2-0 από την Καλλλιθέα, κατάφερε να ισοφαρίσει στο 94'!

Στο παιχνίδι μπήκαν πιο δυνατά οι φιλοξενούμενοι του Νίκου Παντέλη και κατάφεραν να προηγηθούν πολύ νωρίς με δύο γκολ διαφορά. Αρχικά στο 15' ο Μαρουκάκης εκμεταλλεύτηκε τραγικό λάθος της άμυνας του Ηρακλή Ψαχνών και άνοιξε από κοντά το σκορ. Πέντε λεπτά αργότερα, και πάλι ο Μαρουκάκης πλάσαρε σωστά μέσα από την περιοχή «γράφοντας» το 0-2.

Το δεύτερο ημίχρονο είχε όμως άλλον πρωταγωνιστή! Οι Καλλιθεώτες έδωσαν αρκετό χώρο και οι παίκτες του Αντώνη Πριόνα πίεζαν για το γκολ που θα τους έβαζε και πάλι στο παιχνίδι. Αυτό ήρθε στο 77' από το σημείο του πέναλτι. Σκόρερ για τους γηπεδούχους ήταν ο Ζουλιώτης, ενώ οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν με 10 παίκτες λόγω της αποβολής του Βιδάλη. Στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού ο σκόρερ του Ηρακλή επεφύλασσε... κι'άλλο γκολ! Αυτό ήρθε αφού η άμυνα της Καλλιθέας «κοιμήθηκε» τελείως στο τελευταίο «γέμισμα» του παιχνιδιού, ενώ και ο Κατσούλης δε μπόρεσε να συνεννοηθεί με τα μπακ του.

Οι συνθέσεις:

Ηρακλής Ψαχνών (Αντώνης Πριόνας): Τόλιος, Ζουλιώτης, Ρεπετσάς, Μπακομήτρος, Γιώτας (70' Πούρνος), Μάτσος (62' Γανώτης), Λιόσης, Ντελέκος (28' Δελήμπασης), Ροντρίγκο, Σέγκος, Τσοκάνης.

Καλλιθέα (Νίκος Παντέλης): Κατσούλης, Σταύρου, Μιχαλόπουλος (93' Φουντουκίδης), Καλτσάς, Αρκούδας, Κουτρουμπής, Ρουσάκης, Βιδάλης, Αρβανίτης, Μαρουκάκης (58' Ντιαλό), Κατσίκης (78' Ηρακλής).