Πήρε κεφάλι η Βέροια

Η Βέροια έφυγε με τους τρεις βαθμούς από την Μυτιλήνη όπου κέρδισε με 1-0 την Καλλονή και εκμεταλλευόμενη την ήττα του Πλατανιά στα Μέγαρα από τον τοπικό Βύζαντα με 2-1 έμεινε μόνη πρώτη στην βαθμολογία της Football League με 21 βαθμούς μετά από 9 αγωνιστικές.

Στο ντέρμπι των Σερρών, ο Πανθρακικός απέσπασε λευκή ισοπαλία από τον Πανσερραϊκό και πλησίασε στον ένα βαθμό τον Πλατανιά, ενώ διατήρησε τη διαφορά του ενός βαθμού που τον χώριζε από τον Πανσερραϊκό.

Την ομάδα των Σερρών «έπιασε» στην τέταρτη θέση η Λάρισα που κέρδισε στα Γιαννιτσά με 3-0 την τοπική Αναγέννηση.

Την τέταρτη νίκη της στο πρωτάθλημα πέτυχε η Παναχαϊκή που κέρδισε στο γήπεδο της Αγυιάς με 2-1 τον Αγροτικό Αστέρα, ενώ την πρώτη νίκη του στο πρωτάθλημα πέτυχε ο Φωκικός που νίκησε στην Αμφισσα με 2-0 τον Θρασύβουλο, ο οποίος παραμένει χωρίς νίκη μετά από 9 αγωνιστικές.

Στην Επανομή η τοπική Αναγέννηση και ο Εθνικός Αστέρας έμειναν ισόπαλοι 0-0, ενώ με στην Ρόδο ο Διαγόρας γνώρισε την ήττα με 0-2 από τον Πιερικό που αναρριχήθηκε στην έκτη θέση.

Το παιχνίδι της Ρόδου ξεκίνησε με καθυστέρηση 35 λεπτών, επειδή δεν υπήρχαν χρήματα να πληρωθούν οι διαιτητές. Τελικά μετά από έρανο που έγινε βρέθηκαν τα χρήματα και το παιχνίδι ξεκίνησε κανονικά.

Στο ματς που έκλεισε την αγωνιστική ο Ηρακλής Ψαχνών αναδείχθηκε ισόπαλος 2-2 με την Καλλιθέα.

Δείτε τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής της Football League και τη βαθμολογία EΔΩ

Θυμηθείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη των αγώνων όπως σας την παρουσίασε το Onsports:

{coveritlive}9892b1ec33{/coveritlive}

Κριστιάνο Ρονάλντο: Ο λόγος που κοιμάται 5 με 6 φορές τη μέρα
Super League: Ο Γερμανός Σρέντερ ορίστηκε στο ΠΑΟΚ - ΑΕΚ | Οι διαιτητές της αγωνιστικής
Μαρία Σάκκαρη: Πρόκριση στη Μαδρίτη με κυριαρχική εμφάνιση
Γιαννακόπουλος: Mην υπάρξουν αντιδράσεις για τη διαιτησία - Δική μου δουλειά να διασφαλίσω το 50-50