Δημητρίου: «Θετικός ο πόντος»

Ο τεχνικός του Πανσερραϊκού, Παύλος Δημητρίου σημείωσε ότι η ισοπαλία στα Χανιά ήταν θετικό αποτέλεσμα.

{textlink02}

Μετά το 1-1 με τον Πλατανιά Χανίων ο προπονητής των «λιονταριών» ανέφερε ότι η ομάδα των Σερρών έπαιξε για τη νίκη, αλλά παρόλα αυτά έμεινε ικανοποιημένος από τον πόντο και είπε: «Ήρθαμε για νίκη, αλλά και ο βαθμός που πήραμε σε μια τόσο δύσκολη έδρα και απέναντι σε μια ομάδα όπως ο Πλατανιάς είναι θετικός».

Και συνέχισε: «Ερχόμενοι στην Κρήτη, ξέραμε ότι θα συναντούσαμε μια πολύ σπουδαία ομάδα. Μια ομάδα που στα πρώτα 7 παιχνίδια είχε πετύχει 8 γκολ και είχε δεχθεί μόνο 1. Μια ομάδα αήττητη. Ήρθαμε με τη νοοτροπία να διεκδικήσουμε τους 3 βαθμούς. Στο α’ ημίχρονο όμως φάνηκε ότι δεν ήμασταν φρέσκοι. Δεν είχαμε ζωντάνια, ίσως γιατί ήμασταν επηρεασμένοι από το παιχνίδι της Τετάρτης (14/12) με τη Λάρισα.

Πιστεύω όμως ότι άλλος ένας λόγος ήταν ο αγωνιστικός χώρος που ομολογώ πως είναι πάρα πολύ δύσκολος για μια ομάδα που δεν έχει παίξει εδώ. Κάναμε πολλά λάθη και δώσαμε την ευκαιρία στον Πλατανιά να δημιουργήσει κάποιες επικίνδυνες καταστάσεις στην εστία μας. Στο β’ ημίχρονο, πιστεύω ότι σε κάποια σημεία βελτιωθήκαμε. Ανεβήκαμε πιο ψηλά και δημιουργήσαμε κάποιες καταστάσεις στην άμυνα του Πλατανιά και πιστεύω ότι στο τέλος είχαμε την ευκαιρία να κλέψουμε το παιχνίδι. Θεωρώ την ισοπαλία ένα θετικό αποτέλεσμα για μας. Πιστεύω ότι αυτός ο βαθμός θα μας χρησιμεύσει στη συνέχεια για το στόχο που έχουμε θέσει».

Γιάννης Αντετοκούνμπο: Παντρεύεται στην Ελλάδα το καλοκαίρι - Πού θα γίνει ο γάμος (vid)
Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Με 1.600 φιλάθλους οι Άγγλοι στο «Γ. Καραϊκάκης»
Ο Γουόρνικ δικαιώνει Παναθηναϊκό και Αταμάν για τα σοβαρά διαιτητικά λάθη στο Game1 με τη Μακάμπι
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι και τελικό Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός