Παντελίδης: «Το πιο δύσκολο παιχνίδι…»

Ο προπονητής του Πανθρακικού, Σάββας Παντελίδης προειδοποίησε τους παίκτες του ενόψει του αγώνα της Παρασκευής (16/12) με τον Ηρακλή Ψαχνών.

{textlink02}

Στιγμιότυπα του αγώνα ΑΕΛ – Ηρακλής Ψαχνών παρακολούθησαν την Πέμπτη (15/12) οι ποδοσφαιριστές και η τεχνική ηγεσία του Πανθρακικού και ο προπονητής της ακριτικής ομάδας, Σάββας Παντελίδης στάθηκε στην πολύ καλή αμυντική συμπεριφορά των φιλοξενούμενων. Αυτό που τόνισε, λοιπόν, ήταν ότι χρειάζεται επιμονή, υπομονή και να μην «πεταχτεί» ένα ημίχρονο, όπως σε προηγούμενα ματς. «Πρέπει να παίξουμε με πάθος και δυνατά από το 1ο λεπτό», ανέφερε και χαρακτήρισε τον αγώνα της 8ης αγωνιστικής ως τον πιο δύσκολο μέχρι τώρα.

Αποστολή δεν ανακοινώθηκε, κάτι που θα γίνει λίγες ώρες πριν την έναρξη (19:00, OTE TV). Αυτό γιατί οι Βαγγέλης Κοντογουλίδης, Μανώλης Λιαπάκης ταλαιπωρούνται από ίωση, ενώ ο πρώτος δεν προπονήθηκε για προληπτικούς λόγους. Αντίθετα, ξεπέρασε τον τραυματισμό του ο Σέρχιο Ντάνιελ Πόνσε και θα είναι μεταξύ των επιλογών του.

Ολυμπιακός, Μεντιλίμπαρ: «Εδώ που έχουμε φτάσει θέλουμε τον τελικό» (vid)
Ολυμπιακός: Η πρόκριση στα ημιτελικά του Conference League φέρνει αναβολή στη Super League
Conference League, Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός: Οι τρεις μεγάλες επεμβάσεις του Τζολάκη στα πέναλτι
Ολυμπιακός, Βαγγέλης Μαρινάκης: «Μας αρέσει ο ανήφορος - Συνεχίζουμε να ονειρευόμαστε»