«Διπλό» ανόδου για Βέροια

Στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας ανέβηκε η Βέροια που πέρασε νικηφόρα με 2-0 από την έδρα της Αναγέννησης Γιαννιτσών.

Εντυπωσιακό ήταν το ξεκίνημα για την Βέροια στο Δημοτικό Στάδιο Γιαννιτσών, όπου φιλοξενούταν από τη τοπική Αναγέννηση. Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να προηγηθούν μόλις στο 1ο λεπτό της αναμέτρησης με τέρμα του Κάντι.

Στη συνέχεια κατάφερε να αποσοβήσει τους κινδύνους από την εστία της και στα τελευταία λεπτά «καθάρισε» το παιχνίδι. Ήταν το 76ο λεπτό, όταν ο Καλτσάς με δυνατό σουτ, διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα, δίνοντας τη πέμπτη νίκη στην ομάδα του για φέτος που ήταν αρκετή για να ανέβει στη 2η θέση της βαθμολογίας της Football League.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ: Βοσνιάδης, Παπαδόπουλος, Τέλλος, Σερέτης, Κυζερίδης, Γιόνδης, Νταντίδης, Σπαθάρας, Μπαξεβάνος (57’ Τοσουνίδης), Παπαδόπουλος, Μπέκα.

ΒΕΡΟΙΑ: Καντιμοίρης, Σαμαράς, Μπάρμπος, Καλτσάς, Λάνγκλε, Ολαϊτάν, Κάντι, Καλογέρης, Βεργώνης, Αμαραντίδης, Γεωργιάδης.

Ενοικιάστηκε το κατάστημα στο σημείο δολοφονίας του Άλκη: «Νιώθουμε θλίψη που αποσύρουμε το μνημείο»
Κριστιάνο Ρονάλντο: Ο λόγος που κοιμάται 5 με 6 φορές τη μέρα
EuroLeague: Ανακοίνωση για τις δηλώσεις του Εργκίν Αταμάν περί διαιτησίας
Super League: Ο Γερμανός Σρέντερ ορίστηκε στο ΠΑΟΚ - ΑΕΚ | Οι διαιτητές της αγωνιστικής