Ο Κασάπης παραδέχτηκε την ανωτερότητα του Πλατανιά

Ο προπονητής του Φωκικού, Μιχάλης Κασάπης σημείωσε ότι οι Κρητικοί ήταν καλύτεροι και δίκαια επικράτησαν.

{textlink02}

Στη συνέντευξη Τύπου μετά την ήττα (2-0) από τον Πλατανιά Χανίων ο τεχνικός του Φωκικού, Μιχάλης Κασάπης δήλωσε: «Ήταν πολύ καλύτερος σήμερα ο αντίπαλος μας, ο Πλατανιάς, είναι άλλο να ακούμε ένα παιχνίδι και άλλο να είμαστε μέσα στο γήπεδο. Όταν στο δεύτερο ημίχρονο προσπαθήσαμε να μπούμε στο παιχνίδι, ήταν πλέον αργά. Καταφέραμε να ισορροπήσουμε στο β' ημίχρονο το παιχνίδι, αλλά δεν είχαμε την μεγάλη ευκαιρία και χωρίς να είναι πολύ καλός ο αντίπαλος. Είμαστε όπως και ο Πλατανιάς νεοφώτιστοι, όσο πιο νωρίς το καταλάβουμε ποια κατηγορία παίζουμε, τόσο καλύτερο θα είναι για μας. Δυστυχώς τα αποτελέσματα είναι αυτά που καθορίζουν την βαθμολογία.

Για μένα και για την ομάδα είναι δύσκολα μετά από αυτή την ήττα, αλλά δεν είναι καλό να παίρνονται αποφάσεις εν βρασμώ, χρειάζεται ηρεμία, η κάθε μέρα είναι μια νέα μέρα, βλέπουμε και συνεχίζουμε.

Να δώσω συγχαρητήρια στον Πλατανιά, για το αποτέλεσμα, την φιλοξενία και τον κόσμο. Σήμερα και με τον Εθνικό το αποτέλεσμα είναι αντιπροσωπευτικό της εικόνας του αγώνα. Στα 3 προηγούμενα παιχνίδια, αδικούμαστε, αλλά έτσι είναι το ποδόσφαιρο, δεν είναι ούτε δίκαιο, ούτε άδικο χρειάζεται μεγαλύτερη προσπάθεια. Δεν ήμασταν δεν κακή μέρα, δεν υπάρχει καλή και κακή μέρα, ήταν πολύ καλός ο αντίπαλος στο πρώτο ημίχρονο και όταν εμείς μπήκαμε στο β’ ημίχρονο, ήταν αργά. Τότε ήρθε και το εκπληκτικό γκολ του Ναζλίδη».

Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ