Ο Πανσερραϊκός κερδισμένος της ισοπαλίας στην Κατερίνη

Ο Πιερικός ήταν καλύτερος, έχασε ευκαιρίες, αλλά ο Πανσερραϊκός «απέδρασε» με το 0-0 από την Κατερίνη στο εξ αναβολής ματς της πρεμιέρας.

{textlink02}

Πολλοί προπονητές ενστερνίζονται την άποψη: «Αν δεν μπορείς να νικήσεις, τότε κοίτα να μην χάσεις». Αυτό φαίνεται ότι μετέφερε στους παίκτες του και ο προπονητής του Πανσερραϊκού, Παύλος Δημητρίου ενόψει του ντέρμπι της Τετάρτης (30/11) με τον Πιερικό. Λογικό, αφού τα «λιοντάρια» αντιμετώπιζαν πολλά προβλήματα και στην Κατερίνη κυνηγούσαν τον πόντο. Κάτι που πέτυχαν, παρότι η εμφάνισή τους δεν ήταν ομάδας που διεκδικεί την άνοδο.

Οι γηπεδούχοι απείλησαν στο πρώτο ημίχρονο με τους Δήμου (1’), Θάνο (9’), Πέντα (22’) και Γκουγκουλιά (30’), όμως ο Γουμάγιας κατάφερνε να κρατά ανέπαφη την εστία του, κάτι που έκανε και στο δεύτερο ημίχρονο. Οι Σερραίοι στα τελευταία λεπτά οπισθοχώρησαν και τελικά πανηγύρισαν τον πόντο χάρη στην… απροσεξία του Μπλαζέφσκι στο 90+2. Ο Χατζηζήσης έδωσε στον Σκοπιανό «έτοιμο» γκολ, όμως ο δεύτερος γλίστρησε και έχασε μοναδική ευκαιρία να χριστεί σκόρερ.

Ο διαιτητής Κουτσιαύτης (Άρτας) έδειξε κίτρινες στους Κοντέων, Δήμου, Κ. Τριανταφύλλου, Βρούτσινα, Γκόμεζ, Ανάκογλου, Βουτσιά, Περπερίδη, Κονέ.

ΠΙΕΡΙΚΟΣ: Καρακούτσης, Χατζηζήσης, Γιαζιτζόγλου, Δήμου, Πέτρου, Κοντέων, Πέντα (61’ Πουρτουλίδης), Ιντζόγλου, Θάνος (72’ Κωνσταντινίδης), Περουτζίνι, Γκουγκουλιάς (46’ Μπλαζέφσκι).

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Γουμάγιας, Σαλαμαστράκης, Παντελιάδης, Κ. Τριανταφύλλου, Ανάκογλου (90+2 Κονέ), Στεφανίδης, Γκόμεζ (84’ Γκουεΐ), Βρούτσινα (69’ Βουτσιάς), Ντιόγκο, Περπερίδης, Μιλένκοβιτς.

Κύπελλο βόλεϊ ανδρών: Απαγόρευση μετακίνησης φιλάθλων για το Final 4
ΑΕΚ: Αποκάλυψε το σλόγκαν των 100 ετών
Stoiximan Super League: Τα ντέρμπι «παίζουν» στην COSMOTE TV