Επανεμφάνιση Ρόβα

Με τέρμα του Μανούσου στο 36ο λεπτό, ο ΟΦΗ νίκησε 1-0 τη Χερσόνησο σε φιλικό αγώνα διάρκειας 70 λεπτών.

Ο αγώνας έγινε στο ΒΑΚ και το κέρδος για τον Νίκο Αναστόπουλο, είναι ότι είδε μετά από πολύ καιρό, τον Βασίλη Ρόβα να αγωνίζεται σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και μάλιστα να είναι από τους καλύτερους της ομάδας του. Επίσης πολύ καλή παρουσία είχε ο Μπουλούτ, ο οποίος αγωνίστηκε στη θέση του αμυντικού χαφ, αλλά και ο Μανούσος που σημείωσε το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης.

Ο Ρόβας στην επανεμφάνισή του μετά τον σοβαρό τραυματισμό που είχε τον Αύγουστο, έδειξε πολύ καλά στοιχεία και τέθηκε στη διάθεση του Αναστόπουλου για δύσκολη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Το παιχνίδι είχε μόλις τέσσερα σουτ σε 70 λεπτά αγώνα και το ένα από αυτά, ήταν το σουτ του Μανούσου στο 36ο λεπτό της αναμέτρησης, για να δώσει την άτυπη νίκη στον ΟΦΗ.

ΟΦΗ: Βεζυρίδης (36' Ξενοδόχωφ), Κιάσσος, Μπουλούτ, Ζαχαράκης, Καρακατσάνης, Ρόβας, Κάλαϊτζιτς, Ζορμπάς (36' Σκουτέλης), Βλόνταρτσικ, Γιακούμπου, Μανούσος.

Χερσόνησσος: Μουντράκης (37' Λαμπρόπουλος), Σωμαράκης, Ματθαιάκης (36' Μασέλης), Γενιτσαρίδης, Αραβιάκης, Ανωγειανάκης, Βλάχος, Φιλιππάκος, Μπέρκης, Γιακουμάκης (36' Νύκταρης), Χρ. Καλομοίρης. Αγωνίσθηκαν επίσης και ο Μυλωνάς.

Παναθηναϊκός AKTOR: Επιβράβευση για τους οπαδούς - Γενική είσοδος με Περιστέρι
Παναθηναϊκός: «Η σελίδα θα γυρίσει... Ο Μπαρτζωκισμός δεν έχει θέση στο ελληνικό μπάσκετ το 2024»
Ολυμπιακή Φλόγα: «Είναι το σύμβολο της ελπίδας» σύμφωνα με τον Μπαχ
Basketball Champions League: Πάει για ιστορική πρόκριση το Περιστέρι - Game 3 με Βόννη | Ώρα, κανάλι