«Σφαλιάρα» σε Δόξα ο Πανθρακικός

Η ομάδα της Κομοτηνής έριξε… έξι γκολ στους «μαυραετούς», οι οποίοι μάλλον είχαν το μυαλό τους στην άνοδο στη Super League.

Όποιος βρέθηκε το απόγευμα του Σαββάτου (22/10) στο ΔΑΚ Κομοτηνής θα μπορούσε να βγάλει εύκολα το συμπέρασμα ότι οι γηπεδούχοι ήταν ομάδα της μεγάλης κατηγορίας και όχι η Δόξα Δράμας. Το δείχνει, εξάλλου και το αποτέλεσμα… 6-1 υπέρ των «πράσινων»!

Οι γηπεδούχοι ήταν καταιγιστικοί στο πρώτο ημίχρονο απέναντι στη Δόξα που ήταν… δράμα. Στο 8’ ο Μίνγκας άνοιξε το σκορ και στο επόμενο λεπτό ο Σίμωσης με πλασέ έκανε το 2-0. Ο ίδιος στο 13’ και το 19’ έκανε χατ τρικ και το ημίχρονο έκλεισε με το σκορ στο 5-0 με κεφαλιά του Κοντογουλίδη στο 42!

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πανθρακικός κατέβασε ταχύτητα, αλλά ο Σουλτανίδης έκανε το 6-0. Το μόνο που κατάφεραν οι Δραμινοί ήταν να μειώσουν στην εκπνοή με τον Κουμπρόγλου.

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ: Κουτσόπουλος (30' Σικαλιάς) (62' Ταίρης), Στάθης, Χρήστου, Σαρακατσάνος, Μακρυδημήτρης, Μουνάφο, Λιαπάκης, Μίνγκας, Μπαικαρά, Κοντογουλίδης, Σίμωσης. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Σκλιοπίδης, Βαγγελόπουλος, Μοσχάκης, Σουλτανίδης, Βοσνακίδης, Ρεκλείτης, Μπουτζίκος, Γωνιάδης, Βλάχος.

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ: Δαύκος, Βέρτζος, Λεάντρο, Βάντερσον, Ρούτσης, Κάπελ , Αραβίδης, Μπριλάκης, Σοιλέδης, Τριποτσέρης, Στεριανός . Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν ακόμα οι: Θεοδωρόπουλος, Μαρκόπουλος, Τουγκελίδης, Σιάμπος, Νιάρος, Τοπούζης, Πιτσόκος, Σικαλιάς, Έρος, Κουμπούρογλου

Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε LIKE στο Onsports πατώντας ΕΔΩ.

Euroleague: Ισοφάρισε η Μονακό τη Φενέρμπαχτσε μετά από ντέρμπι