Νίκη αυτοπεποίθησης η ΑΕΛ Καλλονής

Η ΑΕΛ Καλλονής επικράτησε του Απόλλωνα Σμύρνης 2-1 σε φιλικό ματς που διεξήχθη κάτω από αντίξοες καιρικές συνθήκες.

Νικήτρια την ομάδα της Λέσβου βρήκε η φιλική αναμέτρηση της Κυριακής (16/10) που έγινε στο δημοτικό γήπεδο Μυτιλήνης για φιλανθρωπικό σκοπό. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 20’ με αυτογκόλ του Μπιμπίρη, ενώ η «Ελαφρά Ταξιαρχία» στο 33’ έφερε το ματς στα ίσα με τον Τομά να σημειώνει το πρώτο του γκολ. Ωστόσο, το 2-1 διαμόρφωσε ο Κριπιντίρης στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, ενώ στο 70’ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ: Σουλογάνης, Γάλας, Καρακώστας, Τραορέ, Πάεζ, Κριπιντίρης, Μαρτσέλο, Σκάγκλια, Λεοζίνιο, Μανούσος, Τριανταφύλλου. Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Πουρής, Σεμπέκος, Θυμιόπουλος, Ταραχούλσκι, Ντο Σάντος, Χατζόπουλος, Μανουσάκης.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: Κόης, Γρομητσάρης, Κύργιας, Κρουσταλέλης, Σαββίδης, Λαζανάς, Μπιμπιρής, Τσιλιγκίδης, Μαρίνου, Τομάς, Δημογιάννης. Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Κωνσταντίνου, Σεμερτζίδης, Ζαχαρόπουλος, Κατσαρός, Κοροβέσης, Μπιλίτσης, Αντωνίου, Μένιος, Κισκαμπάνης, Καραδέμητρος.

Ολυμπιακός: Συγκινητική στιγμή στην Πόλη - Η αγκαλιά του μπαμπά Τζολάκη στον ήρωα της πρόκρισης