Ντεμπούτο Καούνου με τον Εθνικό Αστέρα

Ο Βαγγέλης Καούνος πήρε χρόνο συμμετοχής στη φιλική νίκη (1-0) του Εθνικού Αστέρα απέναντι στο Κορωπί.

Με τον προπονητή Πέτρο Δημητρίου να μοιράζει χρόνο συμμετοχής, οι «ερυθρόλευκοι» έφυγαν νικητές από το Κορωπί στο φιλικό παιχνίδι της Τετάρτης (05/10). Η ομάδα της Καισαριανής έπιασε καλή απόδοση και έχασε αρκετές ευκαιρίες με τους Χανιώτη, Μαστρογιάννη, Πασσά, ενώ στο 60’ πήρε τα πρώτα του λεπτά συμμετοχής και ο νεοαποκτηθείς επιθετικός, Βαγγέλης Καούνος. Ο Λουτσιάνο στο 65’ είχε σουτ στο κάθετο δοκάρι, ενώ ο Γιακούπι στο 86’ σκόραρε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης.

ΚΟΡΩΠΙ : Ούσιος, Μάνεσης, Πούλος, Ντάνης, Κοκκίνης, Αλεξίου Στ., Γκεμίσης, Πρέτζης, Κουτρουμάνος, Δημάκης, Αλεξίου Αλ. Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Σύρος, Φύτρος, Βούρτσης, Θεοφάνους, Χοτζάϊ.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ: Γκούσεφ, Αδαμάκης (60’ Χωριανόπουλος), Καζνέτσης (60’ Γουσούλης), Ζαρογιάννης (60’ Καρατζάς), Παντίδος (60’ Λαμπρόπουλος), Πασάς (60’ Άντονι), Παληγεώργος (60’ Νάστος), Νύκταρης (25’ Χανιώτης, 60’ Καούνος), Ντραγκόλοφ (60’ Λουτσιάνο), Μαστρογιάννης, Μιχελής (60’ Σκαρτσίλας 85’ Γιακούπι).

Το Σάββατο (08/10) οι «ερυθρόλευκοι» θα αντιμετωπίσουν εκτός έδρας το Αιγάλεω.

Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Παρτιζάν-Ολυμπιακός και τις υπόλοιπες «μάχες» της EuroLeague
Παναθηναϊκός AKTOR, Αταμάν: «Να υπερασπιστούμε τη δεύτερη θέση με ομαδικότητα και επιθετική άμυνα»