Σαρωτικός ο Πλατανιάς με Ασή Γωνιά

Ο Πλατανιάς Χανίων επικράτησε 6-1 σε φιλική αναμέτρηση με την Ασή Γωνιά.

Ενθαρρυντικά μηνύματα άφησαν οι «ερυθρόλευκοι» στο φιλικό της Τετάρτης (05/10) στο Μάλεμε απέναντι στην Ασή Γωνιάς. Ειδικά στο πρώτο ημίχρονο η απόδοσή τους ήταν πολύ καλή, αφού παρά το γκολ που δέχτηκε στο 4’ από τον Καραδάκη, απάντησε με πέντε τέρματα μέσα σε μισή ώρα.

Στο 6’ έπειτα από σέντρα του Μαραγκουδάκη, ο Κλαψινός με αυτογκόλ έφερε το ματς στο 1-1, ενώ το 2-1 επιτεύχθηκε από πλασέ του Μιρτσέτα που πήρε τη μπάλα από τον Γκονζάλες. Στο διάστημα από το 30ο έως και το 37ο λεπτό ο Πλατανιάς σημείωσε 3 γκολ, με τον Μαραγκουδάκη να σκοράρει δύο φορές (30’ και 36’) και τον Γκονζάλες να πετυχαίνει στο 37’ το 5-1. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 75’ ο Μαρτσάκης.

Στο παιχνίδι με την Ασή Γωνιά αγωνίστηκε για 60 λεπτά ο Βασίλης Σκούρτης ο οποίος μάλιστα είχε συμμετοχή σε κλασική ευκαιρία για τον Πλατανιά στέλνοντας τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Φραγκιαδάκη στο 48’.

Πλατανιάς: Λαζαρίδης (60’ Παπαδόπουλος), Παληγεώργος (60’ Μπινιχάκης), Τσεσμελής (60’ Κουρτεσιώτης), Τζανής (60’ Κονονένκο), Ραπτάκης (60’ Τσικνίδης), Πότσι (60’ Πουλάκης), Παπαζούδης (60’ Μανουσάκης), Μιρτσέτα (60’ Βαγιωνάκης), Μαραγκουδάκης (60’ Μαρτσάκης), Γκονζάλες (60’ Δράμι), Σκούρτης (60’ Δρακάκης).

Ασή Γωνιά: Φραγκιαδάκης, Αντουράκης, Μανωλακάκης (46’ Μπερνιδάκης), Κλαψινός (46’ Κριάρης), Δελήμπασης Αλ., Δοντσίδης (46’ Δελήμπασης Χαρ.), Κεφάκης, Χαρατσής (46’ Ταταράκης), Δημήτρης (46’ Ιβάνοφ), Καραδάκης (46’ Σηφακάκης), Μπαξεβάνης (46’ Γύπαρης).

Πόλο: Διπλή πρόκριση για τον Υδραϊκό
Ρέντη: Διάλογος-σοκ ανήλικων συλληφθέντων - Καμαρώνει που τον περιμένουν στις φυλακές Αυλώνα!
Euroleague: «Καταιγίδα» η Ρεάλ, εύκολα το 1-0! – Highlights και τηλεοπτικό πρόγραμμα
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Μπλόκο» της ΕΛΑΣ στη συγκέντρωση φίλων της «Ένωσης» στο ξενοδοχείο της ομάδας!