Συνεχίζει απτόητος ο Πιερικός

Δύο γκολ στα τελευταία λεπτά χάρισαν τη νίκη (0-2) στον Πιερικό μέσα στον Βόλο επί της τοπικής Νίκης.

Η ομάδα της Κατερίνης επιβεβαίωσε ότι είναι σε πολύ καλό δρόμο ενόψει της νέας σεζόν και έστω και δύσκολα πέρασε νικηφόρα από το γήπεδο της Νίκης Βόλου. Τα γκολ για τους νικητές σημείωσαν οι Μπλαζέφσκι (86΄) με σουτ και Γκουγκουλιάς (91΄) επίσης με σουτ.

Στο πρώτο ημίχρονο έγινε πολύ καλό παιχνίδι και από τις δύο ομάδες που έχασαν ευκαιρίες για να πετύχουν γκολ. Για τον Πιερικό πρωταγωνιστής ήταν ο τερματοφύλακας Συμεωνίδης που έκανε σημαντικές αποκρούσεις.

Στο δεύτερο ημίχρονο έγιναν αρκετές αλλαγές από τους δύο προπονητές, όμως οι 500 φίλαθλοι που βρέθηκαν στο γήπεδο «Παντελής Μαγουλάς» είδαν αρκετές ωραίες φάσεις. Τελικά, οι φιλοξενούμενοι πήραν την πέμπτη συνεχόμενη νίκη τους στα φιλικά χάρις στα γκολ των Μπλαζέφσκι και Γκουγκουλιά στα τελευταία λεπτά.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: Βούρας (46' Ψωμιάδης), Στουρνάρας, Κοντοχρήστος, Μκρτσιαν, Λαμπρόπουλος, Ριζογιάννης, Στεργίδης, Πέτρας (88' Μουδούρογλου), Λουκίνας, Πουλάκος, Κιπτίου.

ΠΙΕΡΙΚΟΣ: Συμεωνίδης, Γιατζιτζόγλου (89' Καλαγκάνης), Κόιτς (46' Πέντα), Κοντέων (67' Κωτσιόπουλος) , Κραγιόπουλος (46' Τόσκας), Κωνσταντινίδης (30' Τσικαδέρης) (46' Κουτσοσπύρος), Πέτρου, Πουρσανίδης, Σεχολάρι (46' Μπλαζέφσκι), Χατζηζήσης (67' Λαζαρίδης), Χουρίδης (46' Γκουγκουλιάς).

Μπαρτσελόνα: Θέλει να μείνει και τη νέα σεζόν ο Λεβαντόφσκι
Κριστιάνο Ρονάλντο: Μια εντυπωσιακή Ferrari είναι το νέο super car στη μεγάλη συλλογή του (photo)