Άνετη νίκη για την Καλλιθέα

Θετική εικόνα και αρκετά καλή εμφάνιση έκανε η Καλλιθέα απέναντι στον Φωκικό Άμφισσας και επικράτησε με 3-0 σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στο «Ελ Πάσο».

Η ομάδα του Βαγγέλη Γούτη μπροστά σε 50 οπαδούς της παρουσίασε αρκετά στοιχεία από αυτά που δουλεύει στις προπονήσεις. Ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, οπότε μπήκαν και τα τρία τέρματα, η Καλλιθέα ήταν σαφώς ανώτερη και πιο δημιουργική.

Τα γκολ για την Καλλιθέα σημείωσαν οι Μαρουκάκης, Καλτσάς (με πέναλτι) και Κατσίκης. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε εξαιτίας των αλλαγών και το θέαμα έλειψε. Να σημειωθεί ότι με την ομάδα του Φωκικού αγωνίστηκε και ο υπό δοκιμή Μισέλ.

ΚΑΛΛΙΘΕΑ: Τακίδης, Ηρακλής, Σταύρου, Αρβανίτης, Κουτρουμπής (50΄ Πρίπου), Φουντουκίδης (61΄Γεωργούσης), Κατσίκης (73΄Ματσούκας), Μαρουκάκης (75΄Ντακόλ), Πλατέλας (80΄Στούμπος), Μιχαλόπουλος (59΄Ντιαλό) (85΄Χατζής), Καλτσάς.

ΦΩΚΙΚΟΣ: Μαρούλης, Σκορδάς, Δημητρίου, Κωστόπουλος, Φαρμάκης, Χαλούλος, Δήμας, Μπουλούλης, Βαβάτσικος, Καλέργης, Ταμπάκης.

Αγωνίστηκαν και οι: Παπακωνσταντίνου, Μισέλ

Ολυμπιακή Φλόγα: «Είναι το σύμβολο της ελπίδας» σύμφωνα με τον Μπαχ
Basketball Champions League: Πάει για ιστορική πρόκριση το Περιστέρι - Game 3 με Βόννη | Ώρα, κανάλι
Euroleague: Βγαίνει ο αντίπαλος του Παναθηναϊκού AKTOR - Μάχη Μακάμπι με Μπασκόνια
Μεταγραφές, Γιουβέντους: Περιζήτητος ο Ραμπιό