Η ρεβάνς Λεβαδειακού - Απόλλωνα δεν έβγαλε νικητή

Στο σαββατιάτικο (01/10) φιλικό στο Δημοτικό στάδιο Λιβαδειάς οι Βοιωτοί αναδείχτηκαν ισόπαλοι χωρίς σκορ με τον Απόλλωνα Σμύρνης.

Την τρίτη διαδοχική ισοπαλία στα φιλικά παιχνίδια προετοιμασίας παραχώρησε ο Λεβαδειακός, που έμεινε στο 0-0 απέναντι στον μαχητικό Απόλλωνα και στη ρεβάνς του 1-1 στη Ριζούπολη. Ο τεχνικός Γιώργος Παράσχος ξεκίνησε στο βασικό σχήμα τον μέσο από την Ακτή Ελεφαντοστού, Τιερί Ζαουί, ο οποίος είχε δύο ευκαιρίες να βρει δίχτυα στο 4' και το 47' και έμεινε σε γενικές γραμμές ικανοποιημένος από την απόδοση των ποδοσφαιριστών του στο δεύτερο ημίχρονο.

Στο πρώτο 45λεπτο η «Ελαφρά Ταξιαρχία» στάθηκε πολύ καλά αμυντικά και πίεσε, ενώ στο 7' βρέθηκε κοντά στο γκολ με τον Καραδέμητρο. Από την άλλη πλευρά οι γηπεδούχοι απείλησαν στο 10' με τον Βιάνα, στο 66' με τον Κουτσόπουλο, στο 78' με τον Ζουρούδη και στο 86' με τον τελευταίο είχαν τη μεγαλύτερη ευκαιρία του ματς, αφού ο έμπειρος επιθετικός έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι. Στο 4ο και το 5ο λεπτό των καθυστερήσεων οι Νικολακάκης, Κοιλιάρας δεν κατάφεραν να νικήσουν τον εξαιρετικό Κόη.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ: Στρατηλάτης (46’ Κυριακίδης), Κοτίτσας (46’ Κοιλιάρας), Κουτσόπουλος (68’ Νικολακάκης), Λισγάρας (46’ Αλεξίου), Ιωάννου, Ζησόπουλος (46’ Μπεγκόνια), Βιάνα (46’ Μαχαίρας), Βασιλείου (46’ Ζουρούδης), Μουλόπουλος (68’ Ψωμάς), Πόποβιτς (46’ Σάντσες), Ζαουί (68’ Μπουντόπουλος).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: Κόης, Δημογιάννης (63’ Αντωνίου), Διαμάντης (55’ Κοροβέσης), Κύργιας (88’ Γρομητσάρης), Κισκαμπάνης, Μπιμπίρης (77’ Μαρίνου), Σαββίδης, Κρουσταλέλης (88’ Μπιλίτσης), Κατσαρός (55’ Τσιλιγκίρης), Καραδέμητρος, Ζαχαρόπουλος.