Πρώτη νίκη Θρασύβουλου

Στο τρίτο φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας οι «πράσινοι» επικράτησαν του Αστέρα Μαγούλας 2-0.

Αρκετά καλή απόδοση έπιασαν οι ποδοσφαιριστές του Λύσσανδρου Γεωργαμλή το απόγευμα της Κυριακής (25/09) στο γήπεδο της Φυλής. Απέναντι στη νεοφώτιστη ομάδα της Football League 2 έφτασαν στην επικράτηση με γκολ των Μπάτσι (15’), Παναγιωτάκου (35’). Δοκάρι είχαν οι φιλοξενούμενοι με τον Οξύζογλου στο 35’.

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ: Ανδριόλας, Καρράς, Κόλτζος, Ζώνας, Καλαμιώτης, Νικολάου, Σκόνδρας, Καρλόπουλος (36' λ.τρ. Παπαναστασίου), Βαγγελής, Μπατσινίλας, Παναγιωτάκος. Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Κασμερίδης, Σύρος, Βασιλείου, Κακαράς.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΓΟΥΛΑΣ: Μπαλασάκης, Τσούπρος, Φυσαράκης, Κατσούλας, Σιακαβάρας, Κορνελάτος, Σερέπας, Οξύζογλου, Ζαγοριανός, Μπέχλης, Μανίκας. Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Πατσιονίδης, Ρόκας, Έβερετ, Σαγανάς, Ζούκας.

Euroleague: Βγαίνει ο αντίπαλος του Παναθηναϊκού AKTOR - Μάχη Μακάμπι με Μπασκόνια
Μεταγραφές, Γιουβέντους: Περιζήτητος ο Ραμπιό
Ολυμπιακή Φλόγα: Περήφανος ο Ντούσκος - «Ήταν κάτι ξεχωριστό, κουβάλησα όλους τους Έλληνες»
Ολυμπιακοί Αγώνες: Με «Βασιλιά» Λεμπρόν, Κάρι και Ντουράντ η νέα Dream Team των ΗΠΑ - Προκαλεί τρόμο