Έλαμψε η «Βασίλισσα του Βορρά»

Η Βέροια επικράτησε 2-0 του Πανθρακικού σε φιλική αναμέτρηση, πιάνοντας κατά διαστήματα πολύ καλή απόδοση και έφτασε τις 6 νίκες σε ισάριθμα τεστ.

Άριστα παίρνουν, βάσει των έως τώρα αποτελεσμάτων, οι ποδοσφαιριστές του Δημήτρη Καλαϊτζίδη. Οι «κυανέρυθροι» στο φιλικό ματς του Σαββάτου (24/09) με τον Πανθρακικό παρουσία περίπου 500 φιλάθλων σημείωσαν την 6η τους νίκη σε ισάριθμα φιλικά παιχνίδια με τέρματα των Καλτσά (33’), Ολαϊτάν (60’).

Οι γηπεδούχοι μετά από ένα μουδιασμένο ξεκίνημα, απείλησαν στο 18’ με τον Ολαϊτάν και στο 19’ με τον Γεωργιάδη, ενώ στο 27’ έπειτα από συνεργασία των Γεωργιάδη – Ολαϊτάν λίγο έλειψε να έρθει το πρώτο γκολ, με τη μπάλα να φεύγει άουτ στο σουτ του δεύτερου. Στο 32’ ο Μίνγκας από καλή θέση αστόχησε και ένα λεπτό αργότερα έπειτα από σέντρα του Γεωργιάδη ο Καλτσάς από το ύψος του πέναλτι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Κουτσόπουλου.

Το 2-0 διαμορφώθηκε στο 60’. Ο Σαρακατσάνος έκανε λάθος κοντρόλ, ο Ολαϊτάν έκλεψε τη μπάλα, πέρασε τον Σικαλιά και «έγραψε» το 2-0.

ΒΕΡΟΙΑ: Κοτταρίδης, Γεωργιάδης, Αμαραντίδης Τζημογιάννης, Μπάρμπας, Καλογέρης, Σιλιγαρδάκης, Καλτσάς, Τάντιτς, Ολαϊτάν, Κάντι. Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Λανγκλέ, Βεργώνης, Λαναρής, Παυλίδης, Γελαδάρης, Οικονόμου, Διαμαντόπουλος, Σιμηχανίδης, Αζόφ, Καλαϊτζίδης, Σκαθαρούδης.

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ: Κουτσόπουλος, Λιαπάκης, Στάθης, Χρήστου, Βαγγελόπουλος, Σαρακατσάνος, Μίνγκας, Μπαλού (38’ λ.τρ. Μουνάφο), Ουέλινγκτον, Σίμωσης, Σουλτανίδης. Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Σικαλιάς, Κοντογουλίδης, Μπαϊκαρά, Πόνσε, Μακρυδημήτρης, Μοσχάκης, Γωνιάδης, Σκλιοπίδης, Μπουτζίκος.

ΠΑΟΚ - Κλαμπ Μπριζ: Σκληρή ανακοίνωση για περιστατικά μεταπώλησης εισιτηρίων στη ρεβάνς
Παναθηναϊκός AKTOR: Επιβράβευση για τους οπαδούς - Γενική είσοδος με Περιστέρι
Παναθηναϊκός: «Η σελίδα θα γυρίσει... Ο Μπαρτζωκισμός δεν έχει θέση στο ελληνικό μπάσκετ το 2024»
Ολυμπιακή Φλόγα: «Είναι το σύμβολο της ελπίδας» σύμφωνα με τον Μπαχ