Νικητής, αλλά «χλωμός» ο Διαγόρας

Οι «κυανέρυθροι» επικράτησαν στο Δημοτικό Στάδιο της πόλης 3-1 του Ηρακλή Λάρδου.

Στο πρώτο ημίχρονο του φιλικού αγώνα της Τετάρτης (07/09) ο Διαγόρας δεν ικανοποίησε καθόλου με την απόδοσή του παρότι στο 36’ ο Μπακάλης με σουτ άνοιξε το σκορ απέναντι στην τοπική ομάδα που αγωνίζεται στο Α’ τοπικό. Στο δεύτερο 45λεπτο ο Ράγιτς στο 70’ και ο Επιφάνης στο 81’ ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 3-0. Το αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Νικηταράς στο 87’.

Καλή απόδοση για τον Διαγόρα είχαν οι Ράγιτς, Καρπαθάκης.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ: Πονηρός, Μαριεττάκης, Παπαδημητρίου, Μουσταφίδης, Πουλόπουλος, Καρπαθάκης, Χατζηκοσμάς, Μπακάλης, Βουκαίλοβιτς, Φαμπίνιο, Ράγιτς. Έπαιξαν και οι: Τυρέλης, Μανωλάγκας, Αυγενικού, Μαλλιάκας, Χατζηπέτρος, Ρούσσος, Τσίτσης, Μπαούρης, Επιφάνης.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΛΑΡΔΟΥ: Κλιάφας, Γ. Ευαγγελίδης, Ντόστι, Λιακοβασιλείου, Χαρικιόπουλος, Χατζημιχαήλ, Σ. Ευαγγελίδης, Β. Χαρίτος, Μ. Χαρίτος, Κίχρι, Νικηταράς. Έπαιξαν και οι: Μουστάκας, Καφάλας, Κώτσος.

Άρης: Χωρίς τέσσερις ολοκληρώνει την προετοιμασία του
Ολυμπιακός: Επική Marca! Έκανε δαφνοστεφανωμένο τον Μεντιλίμπαρ (pic)
Ολυμπιακός, Μεντιλίμπαρ: «Εδώ που έχουμε φτάσει θέλουμε τον τελικό» (vid)
Ολυμπιακός: Η πρόκριση στα ημιτελικά του Conference League φέρνει αναβολή στη Super League