Νίκη με ανατροπή για Επανομή!

Σε ένα παιχνίδι με πολλές ευκαιρίες και ανατροπές στο σκορ, η Αναγέννηση Επανομής επικράτησε με 2-1 του Απόλλωνα Καλαμαριάς.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και μόλις στο 2ο λεπτό άνοιξαν το σκορ με το σουτ του υπό δοκιμή Γκέσιου.

Οι παίκτες της Καλαμαριάς φαίνεται πως αφυπνίστηκαν από το γκολ της Επανομής και στο 11΄ έφτασαν στην ισοφάριση, όταν ο Λιόνης μετά από λάθος της άμυνας χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Φιρινίδη.

Η ομάδα της Καλαμαριάς πέτυχε και δεύτερο τέρμα πριν την λήξη το πρώτου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 40΄, όταν μετά από εξαιρετική ενέργεια του Μωυσιάδη, ο Πλατάκης με πλασέ από το ύψος του πέναλτι δεν άφησε περιθώρια στον τερματοφύλακα της Επανομής να αντιδράσει.

Στην επανάληψη, η ομάδα της Επανομής μπήκε αποφασισμένη να «γυρίσει» το παιχνίδι, κάτι που τελικά κατάφερε.  Στο 68΄, ο Κουλίδης με «φωτοβολίδα» από τα 30 μέτρα ισοφάρισε σε 2-2 και δύο λεπτά αργότερα μετά από την κοντινή κεφαλιά του Δανίδη, διαμορφώθηκε το τελικό 3-2.

ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ: Καρατζιοβαλής (62΄ Κοσμίδης), Σακκάς (86΄ Γρηγορόπουλος), Νάιντος, Σάλιβαν, Καραντασιάδης (73΄ Μυλώσης), Καραπατσακίδης (80΄ Βέντζιος), Παντελιάδης (73΄ Χ. Λουιζίδης), Πλατάκης (60 Μακέτε Ντιόπ), Μωυσιάδης (44΄ Ευθυμιάδης), Λιόνης (85΄ Καϊάφας), Λεπτοκαρίδης (60΄ Τζιμόπουλος).

ΕΠΑΝΟΜΗ: Φιρινίδης, Παπαστεργίου (36΄ λ.τ. Μπούτρικς), Πολίτης (46΄ Πεχλιβανίδης), Καρλάο, Καραμανλής, Γεωργιάδης (46΄ Κάτσε), Ασλανίδης (58΄ Τζούνιορ), Ναλμπάντης (58΄ Κουλίδης), Μαυροματίδης (75΄ Μπαλασάς), Γκέσιος (73΄ παίκτης υπό δοκιμή), Τάσιο (58΄ Δανίδης).

Πόλο Γυναικών: Στον τελικό του Champions League o Ολυμπιακός!
ΠΑΟΚ: Ίωση ο Κωνσταντέλιας και χάνει το ντέρμπι!
ΑΕΚ: Αγάλματα των Νεστορίδη και Παπαϊωάννου θα τοποθετηθούν στην «OPAP Arena»
Συνελήφθη γνωστός μπασκετμπολίστας για ενδοοικογενειακή βία - Χτυπούσε και δάγκωνε τη σύντροφό του