Έκλεισε με «τεσσάρα» η Καλλονή!

Με το επιβλητικό 4-1 επιβλήθηκε η Καλλονή της Μίνιορ Πέρνικ στο τελευταίο της φιλικό παιχνίδι επί βουλγαρικού εδάφους.

Η ΑΕΛΚ παρουσίασε πολύ καλή εικόνα, με τον Λουτσιάνο να… τρίβει τα χέρια του από ικανοποίηση.

Το σκορ για τους νησιώτες άνοιξε ο Ντος Σάντος με διπλή προσπάθεια, με τον ίδιο παίκτη στο 35’ να δίνει… αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του.

Δύο λεπτά αργότερα ο Μανούσος εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος, κάνοντας το 3-0, το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους,

Στο δεύτερο ημίχρονο, η ΑΕΛΚ μπήκε το ίδιο ορεξάτη και στο 51’ ο Ματέο έγραψε το 4-0. Η Μίνιορ Πέρνικ το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει, με γκολ του Γόμο στο 85’.

ΑΕΛΚ: Ντάνιελ, (Mάπας 45') (Γόμος 71'), Προβατίδης, (Σεμπέκος 45') Τραορέ, (Χάλαρης 45') Καρακώστας,(Βαλιός 45') Μπρούνο (Θυμιόπουλος 45'), Σκάγκλια (Ντάμπος 45'), Χατζόπουλος (Λούκας 45'), Ντος Σάντος, (Ματέο 45') Λεοζίνιο, (Βλαστέλλης 45') Μανούσος, (Μακρίδης 45') Ταραχούλσκι (Σαμπάνης 45')

Μπάσκετ Γυναικών: Εύκολα πήγε τη σειρά σε πέμπτο ματς ο Παναθηναϊκός
Αργεντινή: Ο Τέβες πήρε εξιτήριο από το νοσοκομείο
ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ: Περισσότερα από 28 εκατομμύρια ευρώ σε κέρδη μοίρασε την προηγούμενη εβδομάδα