Ξεμπούκωσε ο Πανθρακικός

Οι Ακρίτες στο τρίτο φιλικό προετοιμασίας επικράτησαν 5-1 του Οδυσσέα Αναγέννησης στα Τρία Πέντε Πηγάδια με τρία τέρματα του Σίμωση και δύο του Σουλτανίδη.

Χάρη στην πολύ καλή απόδοση του δευτέρου ημιχρόνου οι «πράσινοι» πέτυχαν την Τετάρτη (10/08) το απόγευμα τη δεύτερη νίκη τους σε φιλικό ματς μετά από αυτή απέναντι στη Νέα Σαλαμίνα.

Η ομάδα του Οδυσσέα προηγήθηκε στο 18’ με τον Πιπιλίγκα, όμως ο Πανθρακικός ήταν πιο αποτελεσματικός στο δεύτερο 45λεπτο. Στο 54’, λοιπόν, ο Σουλτανίδης έφερε το ματς στα ίσα, ο Σίμωσης στο 63’ έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του και στο 74’ με πέναλτι ανέβασε τον δείκτη στο 3-1. Ο Σουλτανίδης σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 84’ και το 5-1 διαμόρφωσε ο Σίμωσης δύο λεπτά αργότερα.

Σημειώνεται ότι το ανεπίσημο ντεμπούτο με τους Ακρίτες έκανε ο Ουέλινγκτον.

Πανθρακικός: Ταΐρης, Μπουτζίκος, Βαγγελόπουλος, Σαρακατσάνος, Βλάχος, Λιαπάκης, Μοσχάκης, Ουέλιγκτον, Μίνγκας, Αλκιβιάδης (υπό δοκιμή), Κοντογουλίδης. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Αποστολίδης, Βλάχος, Σαρακατσάνος, Βαγγελόπουλος, Χρήστου, Μάμιτς (υπό δοκιμή), Ρεκλείτης, Μουνάφο, Γωνιάδης, Σουλτανίδης, Σίμωσης.

ΑΕΚ: Τιμωρία μιας αγωνιστικής κεκλεισμένων των θυρών
Βίρτους Μπολόνια - Παναθηναϊκός AKTOR: Οι Ιταλοί ακύρωσαν εισιτήρια Ελλήνων λίγο πριν το τζάμπολ!
Βύρωνας: Talk of the town η Μαρίνα Σάττι σε κατάστημα ΟΠΑΠ
Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ: Ετοιμοπόλεμοι οι «πράσινοι» διεθνείς, αποφόρτιση ο Σπόραρ - Εκτός ο Μπάμπα