Λύτρωση στο 94’ για τη Νίκη Βόλου στον Πύργο!

Συντάκτης: Οnsports Team Δημοσίευση: Τετάρτη, 04 Ιουλίου 2012 20.10

Η Νίκη Βόλου με γκολ του Στουρνάρα στο 94’ νίκησε 2-1 τον Πανηλειακό και θέλει έναν ακόμα βαθμό για την άνοδο!

Ένα γκολ… μισή άνοδος ήταν αυτό που σημείωσε ο Στουρνάρας στον Πύργο απέναντι στον Πανηλειακό. Η Νίκη Βόλου αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 16’ από σουτ του Μακρίδη, κατάφερε να φύγει νικήτρια στον αγώνα της Τετάρτης (04/07) για την 5η αγωνιστική των play off. Ο Λαζαρίδης στο 62’ έφερε το ματς στα ίσα και ο Στουρνάρας στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων χάρισε το πολύτιμο τρίποντο στους Βολιώτες!

Έπειτα από το αποτέλεσμα αυτό η Νίκη Βόλου θα πάει για δύο αποτελέσματα στον αγώνα της Κυριακής (04/07) με τον Οικονόμο Τσαριτσάνης στο «Παντελής Μαγουλάς»!

Πανηλειακός (Σωτήρης Αντωνίου): Θεοδωρακόπουλος, Ακπαρίδης (32' λ.τ Χιντζίδης), Κολόκας, Βατσής, Κάλφας, Μακρίδης (76' Νικολόπουλος), Μανιάτης, Τομαράς (90+2' Πλαστουργός), Τσετιροκλής, Δ. Σωτηρόπουλος, Μπράβος.

Νίκη Βόλου (Περικλής Αμανατίδης): Βούρας, Μκρτσιάν, Χολέβας, Στουρνάρας, Λαμπρόπουλος, Ριζογιάννης, Διαμαντίδης, Παπατζίκος (77' Κυριακίδης), Παυλίδης, Λαζαρίδης (87' Μοδούρογλου), Πουλάκος (46' Λουκίνας).