Ήττα και... φωνές

Συντάκτης: Onsports Team Δημοσίευση: Κυριακή, 08 Μαίου 2011 18.30

Ο Ηρακλής Ψαχνών ηττήθηκε από τον Βύζαντα Μεγάρων (0-1), αλλά φωνάζει για τη διαιτησία του αγώνα.

Συγκεκριμένα η ομάδα της Εύβοιας θεωρεί ότι κακώς της ακυρώθηκε, ως οφσάιντ, γκολ που ειχε πετύχει ο Ρεπετσάς με κεφαλιά στο 22'. Αυτή η φάση αποπροσανατόλισε τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι ακούγοντας τα... άσχημα μαντάτα από την Πάτρα δεν κατάφεραν να πετύχουν κάτι καλύτερο στην επανάληψη.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Σέγγος (1') έχασε καλή ευκαιρία, ενώ στο 8' ο Ντελέκος δεν κατάφερε και πάλι να πετύχει τέρμα.

Ο Βύζας μπόρεσε να κλέψει το ματς προς το τέλος του αγώνα, όταν ο Όκουε στο 83' πέτυχε το μοναδικό τέρμα των γηπεδούχων.

Αξίζει να σημειωθεί, πως ο Ζουλιώτης αποχώρησε τραυματίας στο 78' και νοσηλεύεται με διάσειση στο Γενικό Κρατικό.

ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ: Σταυριανός, Ανδρίκος, Γκούμας, Σκαφτούρος (90’ Γεωργακόπουλος Α.), Ευαγγελάτος (84’ Μανωλιάδης), Ρωμαΐδης, Μωυσίδης, Αρκουμάνης, Γεωργακόπουλος Αθ. (78’ Μουστάκης), Στρατάκης, Οκουε

ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ: Μιχελής Α., Ζουλιώτης (78’ Παπαϊωάννου), Μπαλαμπάνης, Καλλιμάνης, Ρεπετσάς, Βαγγέλι, Μάτσος, Φαρούκ, Γκελέκος (70’ Τσοκάνης), Βλαχόπουλος, Σέγγος (46’ Ανέστης)