Ισοπαλία στο Ρουφ

Συντάκτης: Βασίλης Ποντικός Δημοσίευση: Τετάρτη, 19 Ιανουαρίου 2011 17.02

Στο 1-1 έμειναν ΠΑΟ Ρουφ και Πλατανιάς Χανιών για την 16η αγωνιστική του Νότιου ομίλου στη Football League 2.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν νωρίς το σκορ με τον Καφέ αλλά η ομάδα των Χανιών ισοφάρισε το 77’ με τον Γεωργόπουλο και πήρε έτσι τον πολύτιμο βαθμό της ισοπαλίας.

Στο πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης ο Ρουφ ήταν καταιγιστικός. Στο 3’ λεπτό ο Καφές έδωσε το προβάδισμα στην Αθηναϊκή ομάδα ενώ έξι λεπτά αργότερα ο ίδιος είχε δοκάρι.

Το γρήγορο τέρμα φαίνεται ότι έλυσε τα πόδια των γηπεδούχων, που πίεζαν σε όλη την διάρκεια του πρώτου μέρους για κάνουν το 2-0 και να πάνε με αέρα δύο τερμάτων στα αποδυτήρια.

Μάλιστα στο 44’ πάλι ο Καφές, που ήταν ο κύριος εμπνευστής των προσπαθειών είχε την ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματά του, αλλά ο τερματοφύλακας των Κρητικών δήλωσε παρών.

Στο δεύτερο μέρος αντιστράφηκαν οι ρολόι και ο Πλατανιάς μπήκε πιο δυνατά στο ματς , έλεγξε τον ρυθμό και πήρε τις μονομαχίες στο κέντρο  του γηπέδου. Τελικά ο Γεωργόπουλος ήταν αυτός που στο 77’έφερε το ματς στα ίσια και έδωσε τον «χρυσό» βαθμό στους Κρητικούς.

ΠΑΟ Ρουφ: Βουτσινάς, Καρπούδης Σίμος Κοκολάκης  Βιδάλης Χαλιμούρδας Πέτρου, Κοζανίδης Κρητικος,Σαπαλίδης Καφές.

Πλατανιας: Λιούρδης, Μουνάφο, Κατρανίτσας ,Τζάνης Γεωργόπουλος Πότση ,Μαρτσάκης (36Μπαξαβάνης) Μπλεβέτης (43’Αθανασιαδης)Κατσικοχέρης Προβατίδης