Επική... ανατροπή

Συντάκτης: Onsports Team Δημοσίευση: Κυριακή, 17 Απριλίου 2011 17.31

Σ’ ένα συναρπαστικό παιχνίδι, ο Ηρακλής Ψαχνών επικράτησε με 3-2 του Ασπρόπυργου, κάνοντας την ολική ανατροπή.

Έτσι, οι γηπεδούχοι παρέμειναν σε… τροχιά ανόδου, μία μόλις αγωνιστική από την λήξη του πρωταθλήματος.

Από την άλλη πλευρά, οι φιλοξενούμενοι έχασαν την ευκαιρία να πάρουν ένα θετικό αποτέλεσμα και έτσι ο Ασπρόπυργος συνεχίζει να βρίσκεται λίγο πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Το ματς, πάντως, πήρε «φωτιά» στην επανάληψη, όπου σημειώθηκαν και τα πέντε τέρματα.

Ο Λιοσάτος στο 52’ άνοιξε το σκορ για τον Ασπρόπυργο και πέντε λεπτά αργότερα ο Φώσκολος διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Ωστόσο, ο Βανγκέλι (61’) μείωσε σε 2-1 για τον Ηρακλή  και στο 66’ ο Σέγγος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έφερε το ματς στα ίσια.

Τους τρεις βαθμούς της νίκης στον Ηρακλή Ψαχνών χάρισε ο Ντελέκος στο 70’

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο  Μπλάνας (Μεσσηνίας).  Ο ρέφερι απέβαλε με κόκκινη κάρτα στο 85’ τον Τουρνά.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ: Μικελής Α., Καλιμάνης (75’ Παπαϊωάννου), Ζουλιώτης, Ντελέκος, Σέγγος, Αργυρός, Βλαχόπουλος (55’ Ανέστης), Ρεπεσάς, Βανγκέλι, Μεθενίτης (60’ Αλιμπάς), Φαρούκ.

ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ: Σαχσανίδης, Τσούπρος, Κουβίδης, Σινάνι (20 λ.τρ. Λίγγος), Λιοσάτος (82’ Γανοτής), Βατίστας, Άγγος, Σπίνουλας, Φώσκολος (66’ Λέντα), Μποταϊτης, Τουρνάς.