Έσωσε την... παρτίδα με Κακλαμάνο

Συντάκτης: Onsports Team Δημοσίευση: Τετάρτη, 06 Απριλίου 2011 17.13

O AO Xανιά κρατούσε τη νίκη επί της Ρόδου μέχρι το 95ο λεπτό, όταν ο Κακλαμάνος ισοφάρισε σε 1-1 και προκάλεσε παγωμάρα στις κερκίδες του ΕΣ Χανίων.

Τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης κύλησαν αναγνωριστικά με τις δυο ομάδες να κάνουν πολλά λάθη στον χώρο του κέντρου.

Μετά τα πρώτα τριάντα λεπτά όμως οι γηπεδούχοι ανέβασαν ταχύτητα, πήραν την πρωτοβουλία στον χώρο του κέντρου και δημιούργησαν κάποιες ευκαιρίες. Παρόλα αυτό το γκολ δεν ήρθε με αποτέλεσμα οι ομάδες να πάνες χωρίς σκορ στα αποδυτήρια.

Με την έναρξη του δευτέρου μέρους ο Συροκάκης νίκησε τον Μαραγκουδάκη από τα έντεκα βήματα και διατήρησε το 0-0, ενώ στο 58’ ο Πλούσης έβαλε τους γηπεδούχους μπροστά στο σκορ, έπειτα από ατομική προσπάθεια. Ο Κακλαμάνος όμως δεν είχαν πει την τελευταία του... λέξη και στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων ισοφάρισε για την Ρόδο στο τελικό 1-1.

ΧΑΝΙΑ: Συροκάκης, Μποχώνης, Παπακαστρήσιος, Ιασωνίδης, Ραπτάκης, Σελινιωτάκης, Αντωνόπουλος, Τσάτσος, Βουρβαχάκης (54' Δρακάκης), Πλουσής (74' Τσεσμελής), Γωνιωτάκης (65' Μποτωνάκης).
ΡΟΔΟΣ: Ριγανάς, Σ. Καντιμοίρης (60' Σκαρλάτος), Ανωγειανάκης (76' Ευγενικός), Μπιμπίρης (76' Δανάς), Παπαδημήτρης, Κεφαλούκος, Μαραγκουδάκης, Γήτας, Τσιφλίδης, Γ. Καντιμοίρης, Κακλαμάνος.