Άνετη νίκη για τον Βύζαντα

Συντάκτης: Onsports Team Δημοσίευση: Κυριακή, 06 Μαρτίου 2011 17.34

Στις υψηλές θέσεις της βαθμολογίας παρέμεινε ο Βύζας Μεγάρων, που νίκησε 2-0 τον Ασπρόπυργο. Οι «κιτρινόμαυροι» ήταν καλύτεροι και δίκαια κατέκτησαν το «τρίποντο».

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο ματς και στο 18’ είχαν δοκάρι, ύστερα από ανάποδο ψαλίδι του Γεωργακόπουλου.  Ωστόσο, στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Σκαφτούρος με κεφαλιά, μετά από κόρνερ του Στρατάκη, άνοιξε το σκορ για τον Βύζαντα, «γράφοντας» το 1-0.

Παράλληλα, στις καθυστερήσεις του α’ ημιχρόνου, η ομάδα του Μουράτ Σεροπιάν, θα μπορούσε να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας της, όμως, το σουτ του Ευαγγελάτου σταμάτησε στο δοκάρι.

Στην επανάληψη, ο Βύζας συνέχισε στους ίδιους ρυθμούς και στο 67’ ο Στρατάκης διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Μάγειρας (Εύβοιας). Ο ρέφερι απέβαλε με κόκκινη κάρτα τους Τουρνά (24’) και Αρκουμάνη (82’).

ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ: Σταυριανός, Ανδρίκος, Γκούμας, Σκαφτούρος, Ρωμαϊδης, Γεωργακόπουλος, Ευαγγελάτος (78’ Μπαγδάτογλου), Μωυσίδης, Αρκουμάνης, Γεωργακόπουλος (78’ Παγώνης), Στρατάκης.

ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ: Σαξανίδης, Ρόπας (71’ Φώσκολος), Κριαράς (86’ Γανωτής), Λέντας (67’ Κουβίδης), Λύγκος, Μποταϊτης, Σεμερτζίδης, Σπίνουλας, Τουρνάς, Φυσσαράκης, Άγγος.