Το έ(Ψαχνα)ν και το πήραν

Συντάκτης: Βασίλης Ποντικός Δημοσίευση: Κυριακή, 06 Φεβρουαρίου 2011 17.03

Με την αγωνία να χτυπάει κόκκινο στα Ψαχνά ο Ηρακλής νίκησε 1-0 την ομάδα του Παναγιάλειου και συνέχισε την πορεία του προς της άνοδο.

Με όπλο το γήπεδο του, στο οποίο ακόμα δεν έχει γνωρίσει την ήττα η ομάδα των Ψαχνών αν και δυσκολεύτηκε τελικά τα κατάφερε με τον Βαγγέλι, ο  όποιος στο 83’ έδωσε την νίκη την ομάδα του.

Η δύναμη της έδρας φάνηκε στα πρώτα λεπτά του αγώνα  για τον Ηρακλη, ο οποίος μπήκε πιο δυνατά στο  ματς και προσπάθησε να κάνει αισθητή την παρουσία στην εστία του Παναιγίαλειου. Η μεγαλύτερη ευκαιρία του αγώνα χάθηκε για του γηπεδούχους στο 42ο λεπτό όταν ο Ανδρούτσος απέκρουσε το πέναλτι που εκτέλεσε ο  Βαγγέλι .

Στο δεύτερο ημίχρονο εικόνα του ματς δεν άλλαξε οι Ψαχνιώτες προσπαθούσαν, πίεζαν αλλά η μπάλα δεν έλεγε να τους κάνει το χατίρι . Τελικά  στο 83’ Βαγγέλι βρήκε τον τρόπο να λύσει τον γόρδιο δεσμό και πέτυχε το πολύτιμο γκολ που έδωσε στην ομάδα του, το τρίποντο . Να σημειωθεί ότι η μόνη ευκαιρία που πραγματοποίησαν οι φιλοξενούμενοι  ήταν με τον Τριανταφυλάκη στο 96’.