Πύρρεια φιλική νίκη

Συντάκτης: Onsports Team Δημοσίευση: Παρασκευή, 29 Απριλίου 2011 20.07

Φιλικό παιχνίδι με τον Πύρασο έδωσε την Παρασκευή στο «Π. Μαγουλάς» η Νίκη Βόλου, η οποία νίκησε μεν 2-0, είδε όμως τέσσερις παίκτες να αποχωρούν τραυματίες.

Το παιχνίδι ήταν ιδιαίτερα καλό, καθώς αρκετές φάσεις σημειώθηκαν μπροστά στις δύο εστίες, όμως η εμπειρία της Νίκης μέτρησε και στο δεύτερο ημίχρονο σημείωσε τα δύο γκολ. Στο 51’ ο Μπουσινάκης έκανε το 1-0 με απευθείας εκτέλεση φάουλ, ενώ στο 90’ ο Αργύρης με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Όμως ο Βέλικο Ντόβενταν είδε τους Χρυσοχοΐδη, Τσάγγαρη, Παπαϊωάννου και Τσικνίδη να αποχωρούν από το φιλικό τραυματίες και τις επόμενες ημέρες θα κριθεί η σοβαρότητα του τραυματισμού τους. Μάλιστα, ο τερματοφύλακας Τάσσος έπαιξε είκοσι λεπτά ως μέσος, ενώ αγωνίστηκε και ο Αράπης, ο οποίος έχει αποχωρήσει από τον Μακεδονικό και κάνει προπονήσεις με τη Νίκη.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: Τάσσος (46’ Μπαϊμάκης), Φλάμος, Τσικνίδης, Χρυσοχοΐδης (70’ Τάσσος), Παπαδήμας, Βλαχοκυριάκος, Αργύρης, Ζιάγκας, Μπουσινάκης, Τσάγγαρης (33’ Παπαϊωάννου/ 58’ Αράπης), Στουρνάρας.

ΠΥΡΑΣΟΣ: Τσιλίγκος (35’ Στούκας-75’ Κιλμπασάνης), Κόκκας (80' Κάπας), Τανάγιας, Στεφανής, Αναστασίου, Βούλγαρης (46’ Ζαρίφης), Μπούτλας (46’ Γκάγκας), Αποστολίδης (46’ Κοντοβάς), Νούσιας, Κωνσταντάκος (60’ Φασουράκης), Διαμάντης (46’ Αρσένος).