Σημαντικό τρίποντο

Συντάκτης: Βασίλης Πασλίδης Δημοσίευση: Τετάρτη, 19 Ιανουαρίου 2011 18.26

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη πέτυχε ο Ναυπακτιακός Αστέρας, που νίκησε με 2-0 τη Δόξα Κρανούλας.

Με σκορ 2-0 επικράτησε στην έδρα της Δόξα Κρανούλας ο Ναυπακτιακός, που δεν συνάντησε κανένα πρόβλημα και πήρε τους πολυπόθητους τρεις βαθμούς που είχε ανάγκη.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στον αγώνα και κατάφεραν να προηγηθούν στο 22ο λεπτό με τον Πέντσα, ο οποίος σκόραρε με κεφαλιά. Έτσι τελείωσε και το πρώτο μέρος, με τους γηπεδούχους να προσπαθούν μάταια όμως, να φτάσουν στην ισοφάριση.
Στην επανάληψη, ο Ναυπακτιακός, ήταν η ομάδα που μπήκε και πάλι δυνατά στο ματς και στο 57ο λεπτό κλείδωσε τη νίκη με τον Γλωσσόπουλο και πάλι με κεφαλιά.

Δόξα Κρανούλας :(Γιώργος Λαδιάς): Βασιλειάδης, Γκόλιας, Διαμάντης, Μπιλιλής, Τασιούλας, Κοτσίνας, Βατσής, Γκαρόζης, Γιάκος, Κάκαβος, Κρολ.

Ναυπακτιακός Αστέρας: (Δημήτρης Τομπάζης): Βασιλακόπουλος, Μαχαιρούδης, Οξύζογλου, Παπαχρήστος, Κότσου, Στάμος, Γλωσσόπουλος, Τρίγκας, Πέντσας, Γαβρίνας, Τερόλι.
Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Δαμιανίδης (Μακεδονίας).