Έχασε την ευκαιρία

Συντάκτης: Onsports Team Δημοσίευση: Τετάρτη, 06 Απριλίου 2011 17.42

Την ευκαιρία να μπει στις θέσεις που οδηγούν στα μπαράζ της ανόδου έχασε η Αναγέννηση Γιαννιτσών, μετά την εκτός έδρας ισοπαλία με τη Δόξα με 1-1.

Στο πρώτο ημίχρονο, οι δύο ομάδες προσπάθησαν να πετύχουν ένα γρήγορο γκολ, προκειμένου να κάνουν τα πράγματα για τη συνέχεια. Μόλις στο 11’ ο Σεμερτζίδης έκανε την σέντρα, αλλά η κεφαλιά του Γιάννη Ιορδανίδη… ανάγκασε τον Βασιλειάδη να διώξει εντυπωσιακά σε κόρνερ.

Η… απάντηση της Δόξας ήρθε στο 28’ όταν ο Γιάχος σέντραρε από τα αριστερά, ο Κρολ «έπιασε» την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ, λίγα εκατοστά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Λαμπρόπουλου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Αναγέννηση ευτύχησε να προηγηθεί μόλις στην πρώτη καλή στιγμή, καθώς στο 50’ ο Θανόπουλος έκανε την σέντρα, ο Σουλίδης πήρε την κεφαλιά, η μπάλα «έσκασε» στο έδαφος και ξεγέλασε τον Βασιλειάδη και κατέληξε στα δίχτυα για το 1-0 για τους φιλοξενούμενους.

Στην συνέχεια, η Δόξα προσπάθησε να αντιδράσει και να φτάσει στο τέρμα της ισοφάρισης. Στο 63’ ο Λαμπρόπουλος έδειξε σε κόρνερ την κεφαλιά του Διαμάντη, αλλά τρία λεπτά αργότερα, ο Γιάκος, ξέφυγε ωραία από τον Νίκο Ιορδανίδη και με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

ΔΟΞΑ ΚΡΑΝΟΥΛΑΣ: Βασιλειάδης, Κωτσίνας (27' λ.τρ. Σταμούλης), Τασιούλας, Γκόλιας, Διαμάντης, Μπιλιλής, Ρόβας (46' Θρασκιάς), Γκαρόζης (83' Δάσκαλος), Παπαβασιλείου, Γιάκος, Κρολ.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ: Λαμπρόπουλος, Βέργος, Πεχλιβανίδης, Καραμανλής, Ιορδανίδης Ν., Σεμερτζίδης, Χασάνογλου, Ιορδανίδης Γ. (81' Γκούντα), Θανόπουλος, Παναγιωτόπουλος, Σουλίδης (68' Μήτσικας).