Ο Τυληκράτης «έριξε» την Καλαμαριά

Συντάκτης: Onsports Team Δημοσίευση: Κυριακή, 08 Απριλίου 2012 18.50

Ο Τυληκράτης Λευκάδας πήρε με 2-0 την νίκη επί του Απόλλωνα καλαμαριάς και την θέση του 2ου στην βαθμολογία της Football League 2.

Στο ματς της 16ης αγωνιστικής η ομάδα της Λευκάδας μπήκε με το δεξί μιας και μόλις στο 2΄ο Σιμελίδης με σουτ άνοιξε το σκορ. Στο 30' ο Θανέλλας σφράγισε την νίκη για την ομάδα του, που παραμένει στο κυνήγι του Γαζώρου έστω και σε απόσταση 5 βαθμών.

Στο 33ο λεπτό ο Μπάμπης Λουιζίδης έχασε την ευκαιρία να μειώσει με κεφαλιά όπως και στο 55ο λεπτό ο Αλτίν Χατζί.

Τηλυκράτης: Ρούσης, Σταυράκης, Αχείμαστος, Παπανίκου, Ιασωνίδης, Νάκος, Θανέλας (Θεράπος), Καταγής, Κατσίκης (Αλμπάνης), Συμενίδης (Οθέτης), Μανίκας

Απόλλων 1926: Καρατζιοβαλής, Χατζί, Βέντζιος, Πλατάκης (Λιόνης), Παντελιάδης, Λουιζίδης, Σκέμπης, Μπιτέλης, Λεπτοκαρίδης, Δεμιρτζόγλου (Μουρατίδης), Ευθυμιάδης (Καϊάφας)

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Τζοβάρας (Φωκίδας)
ΒΟΗΘΟΙ: Μεσσήνης (Αχαΐας), Φαντής (Άρτας)