Έδειξε ψυχή

Συντάκτης: Παναγιώτης Τζαμπαζλής Δημοσίευση: Κυριακή, 23 Ιανουαρίου 2011 17.56

Σε διάστημα τριών λεπτών ανέτρεψε το εις βάρος της σκορ η Μπολόνια, η οποία επικράτησε τελικά με 3-1 της Λάτσιο.

Πάρα πολλά είναι τα οικονομικά προβλήματα που αντιμετωπίζει για την φετινή σεζόν η Μπολόνια και ήδη από τους «τζιαλομπλού» έχει αφαιρεθεί ένας βαθμός, λόγω οικονομικών ατασθαλιών. Από τότε όμως η Μπολόνια σε κάθε παιχνίδι της… μασάει σίδερα.

Απέναντι στην Λάτσιο το απέδειξε, καθώς παρόλο που βρέθηκε πίσω στο σκορ με 1-0 πολύ νωρίς με τέρμα του Φλοκάρι (5’), κατάφερε να κάνει την ανατροπή και να πάρει την πολύ σημαντική νίκη. Η ανατροπή για τους γηπεδούχους, ολοκληρώθηκε μόλις σε τρία λεπτά. Αρχικά ο Ραμίρεζ στο 36’ ισοφάρισε, με τον Ντι Βάιο να κάνει το 2-1, τρία λεπτά αργότερα. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε από τον Ντι Βάιο ο οποίος με το δεύτερό του προσωπικό τέρμα, έφτασε στα 13 στο πρωτάθλημα. Οι φιλοξενούμενοι τελείωσαν το παιχνίδι με δέκα παίκτες, καθώς ο Ντιάς πήρε δύο κίτρινες κάρτες σε διάστημα δύο λεπτών (84’, 86’).

ΜΠΟΛΟΝΙΑ: Βιβιάνο, Μόρας, Πορτανόβα, Μπρίτος, Ρουμπίν, Πέρεζ, Μουντιγκάγι, Ντέλα Ρόκα (74’ Κασαρίνι), Έκνταλ, Ραμίρεζ (87’ Μενιορίνι), Ντι Βάιο
ΛΑΤΣΙΟ: Μουσλέρα, Σκαλόνι (77’ Κόζακ), Αντρέ Ντίας, Μπιάβα, Ράντου, Μπρόγκι, Λεντέσμα (53’ Γκονζάλεζ), Μάουρι, Φλοκάρι, Σκούλι (40’ Ζάρατε), Ερνάνες .