Ανατροπή παραμονής

Συντάκτης: Παναγιώτης Τζαμπαζλής Δημοσίευση: Κυριακή, 13 Φεβρουαρίου 2011 18.57

Τέσσερις βαθμούς από τις τελευταίες θέσεις αποσπάστηκε η Κατάνια μετά τη νίκη της με 3-2 απέναντι στην Λέτσε.

Με το ρολόι να δείχνει στο 80ο λεπτό της αναμέτρησης, η Λέτσε ήταν μπροστά στο σκορ με 2-1 απέναντι στην Κατάνια στο «Άντζελο Μασιμίνο». Ωστόσο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με 3-2 και να κάνουν μεγάλο βήμα για την παραμονή τους.

Αρχικά ο Σιλβέστρε στο 45’ έβαλε μπροστά στο σκορ του γηπεδούχους, ωστόσο τα τέρματα των Τζέντα (56’) και Μουνάρι (61’) ανέτρεψαν την κατάσταση για τους φιλοξενούμενους.

Ωστόσο, στο τελευταίο δεκάλεπτο η «χρυσή» αλλαγή για τους γηπεδούχους, Λόντι, πέτυχε δύο τέρματα (80’, 85’) και έδωσε την πολύ σημαντική νίκη στην ομάδα του.

ΚΑΤΑΝΙΑ: Αντούχαρ, Σελότο, Σιλβέστρε, Σπόλι, Καπουάνο (19’ Τερλίτσι), Λεντέσμα, Σιατσία (64’ Μοριμότο), Γκόμεζ, Ρικιούτι, Λάμα (46’ Λόντι), Λόπεζ

ΛΕΤΣΕ: Ροσάτι, Ντονάτι (61’ Ρισπόλι), Γκουστάβο, Φεράριο, Μπρίβιο, Μουνάρι, Βίβες (90’ Κορβία), Τζιακομάτσι, Ρούμπεν Ολιβέιρα, Γκρόσμελερ, Τζέντα