Αστον Βίλα-Φούλαμ 2-2

Συντάκτης: Onsports Team Δημοσίευση: Σάββατο, 05 Φεβρουαρίου 2011 19.48

Δίκαια μοιρασιά στο Βίλα Παρκ με την Φούλαμ να ισοφαρίζει δύο φορές.

Οι γηπεδούχοι ξεκινούν δυνατά, τους ακυρώνεται μάλλον λανθασμένα ένα γκολ αλλά αμέσως μετά έρχεται ένα ακόμα όταν ο Πάντσιλ «καρφώνει» κατά λάθος τον τερματοφύλακά του Σβάρτσερ μετά από σέντρα του Ντάουνινγκ στο 13ο λεπτό. Η Φούλαμ δεν αντιδρά στην συνέχεια του ημιχρόνου και η Βίλα κρατάει σχετικά εύκολα το προβάδισμα.

Ομως οι φιλοξενούμενοι καταφέρνουν να ισοφαρίσουν στο 50' με τον Τζόνσον που βρίσκει ρυθμό τις τελευταίες αγωνιστικές και ελέγχουν το ρυθμό του ματς ώσπου η Βίλα σκοράρει από το πουθενά με βολίδα του αμυντικού Γουόκερ στο 73' για το 2-1. Η Φούλαμ πάντως βρίσκει ξανά το σθένος να επιστρέψει 6 λεπτά αργότερα με γκολ του Ντέμπσι για το 2-2 και αυτή τη φορά κρατάει το βαθμό και δίκαια.

ΑΣΤΟΝ ΒΙΛΑ: Φρίντελ, Γουόκερ, Νταν, Κόλινς, Κλαρκ, Μακούν,Πετρόφ(83' Ολμπράιτον) Ντάουνινγκ, Γιάνγκ, Αγκμπονλαχόρ(Χέσκι 86'), Μπεντ.

ΦΟΥΛΑΜ: Σβάρτσερ, Πάντσιλ(62' Σαλσίδο), Χιούζ, Χάνγκελαντ, Μπερντ, Σίντγουελ, Μέρφι, Νταφ( 67'Ντέιβις), Ντέμπσι, Ντέμπελε, τζόνσον(90' Γκούντγιονσεν).