Λύτρωση για Τζένοα

Συντάκτης: Onsports Team Δημοσίευση: Σάββατο, 25 Φεβρουαρίου 2012 20.56

Στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης, η Τζένοα πέτυχε δυο γκολ και έσωσε το βαθμό παραχωρώντας ισοπαλία 2-2 στην Πάρμα.

Ένα… χαμένο παιχνίδι κατάφερε να γυρίσει μόνος του ο Ροντρίγκο Παλάσιο. Ο επιθετικός της Τζένοα με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης με την Πάρμα, έδωσε ένα σημαντικό βαθμό στην ομάδα του.

Η Πάρμα μπήκε δυνατά στην αναμέτρηση και μόλις στο 6’ με τέρμα του Γκόμπι, πήρε το προβάδισμα. Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι, μπήκαν και πάλι δυνατά και στο 53’ ο Φλοκάρι έκανε το 2-0, «καθαρίζοντας» ουσιαστικά το παιχνίδι.

Ωστόσο, ο Αργεντινός επιθετικός είχε άλλη γνώμη. Στο 79’ μείωσε σε 2-1, για να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα στο 96’.

ΤΖΕΝΟΑ: Φρέι, Ρόσι, Γκράνκβιστ, Καλάντζε, Μορέτι (68’ Ζε Εντουάρδο), Κούτσκα, Βελόσο (57’ Μέστο), Κονστάντ, Μπελούσι (90’ Χορκέρα), Παλάσιο, Γιάνκοβιτς
ΠΑΡΜΑ: Μιράντε, Ζακάρντο, Φεράριο, Λουκαρέλι, Μπιαμπιανί, Γκαλόπα, Μουσάκι (57’ Μορόνε), Μαριγκά, Γκόμπι (26’ Μοντέστο), Φλοκάρι (61’ Βαλιάνι), Τζιοβίνκο

Κατηγορία: Ιταλία