Διακοπή στο Κατάνια-Ρόμα

Συντάκτης: Γιάννης Ασκούνης Δημοσίευση: Κυριακή, 15 Ιανουαρίου 2012 00.19

Με το σκορ στο 1-1 διακόπηκε στο 65ο λεπτό ο αγώνας μεταξύ της Κατάνια και της Ρόμα, οπότε η ιταλική ποδοσφαιρική ημερομηνία καλείται να βρει νέα ημερομηνία διεξαγωγής.

Το ματς στο Angelo Massimino διακόπηκε λόγω ισχυρής βροχόπτωσης. Ο αγωνιστικός χώρος επιβαρύνθηκε και μοιραία ο ρέφερι, Πάολο Ταγκλιαβέντο, αποφάσισε να διακόψει το ματς στο 65ο λεπτό.

Αυτό ήταν το μοναδικό σαββατιάτικο (14/01) ματς της Serie A. Μάλιστα, ο Νίκολα Λεγκροτάλιε είχε ανοίξει το σκορ στο 24ο λεπτό ύστερα από φάση διαρκείας μπροστά στην εστία της Ρόμα. Μόλις τέσσερα λεπτά αργότερα ο Ντανιέλε Ντε Ρόσι σκόραρε, αφού εκμεταλλεύτηκε εκτέλεση κόρνερ του Φραντσέσκο Τότι.

Πλέον εκκρεμούν τα τελευταία 25 λεπτά του παιχνιδιού. Τις επόμενες μέρες η ιταλική ομοσπονδία θα ορίσει νέα ημερομηνία, στην οποία θα διεξαχθεί το συγκεκριμένο χρονικό διάστημα του ματς.

Κατηγορία: Ιταλία