Μεγάλη ανατροπή για Βιγιαρεάλ!

Συντάκτης: Onsports Team Δημοσίευση: Πέμπτη, 12 Απριλίου 2012 22.00

Με δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο, η Βιγιαρεάλ επικράτησε 2-1 της Μάλαγα και έκανε σπουδαίο βήμα για την παραμονή της.

Επτά βαθμούς μακριά από τις θέσεις του υποβιβασμού βρέθηκε η Βιγιαρεάλ, η οποία στο «Μαδριγάλ» πήρε σπουδαία νίκη 2-1 απέναντι στη Μάλαγα και έκανε σπουδαίο βήμα για την παραμονή της στην Πριμέρα Ντιβιζιόν.

Το «κίτρινο υποβρύχιο» γύρισε ένα… χαμένο παιχνίδι με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού. Ο Καθόρλα στο 65’ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, σκοράροντας κατά της παλιάς του ομάδας.

Ωστόσο, όλα κρίθηκαν στο 81΄όταν ο Ερνάν Πέρεζ κέρδισε το πέναλτι και την αποβολή του Καμενί, με τον Μάρκος Σένα να ισοφαρίζει στο 83’ ευστοχώντας στην εσχάτη των ποινών. Από εκεί και πέρα η ομάδα του Μίγκελ Άνχελ Λοτίνα πίεσε για το δεύτερο τέρμα, το οποίο ήρθε στο 94’ με τον Πέρεζ με μακρινό σουτ.

ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ: Ντιέγκο Λόπεζ, Ζαπάτα, Γκονζάλο Ροντρίγκεζ (76’ Μαρτσένα), Μουσάτσιο, Καταλά, Μάρκος Σένα, Μπρούνο, Μαρτινούτσιο (71΄Νιλμάρ), Μπόρχα Βαλέρο, Καμούνιας (66’ Ερνάν Πέρεζ), Μάρκο Ρουμπέν.
ΜΑΛΑΓΑ: Καμενί, Σέρχιο Σάντσεθ, Βέλινγκτον, Ματάισεν, Μονρεάλ, Καμάτσο, Καθόρλα, Ντούντα (66’ Φερνάντεζ), Ίθκο (82’ Ρουμπέν), Ελισέου, Ροντόν (71’ Φαν Νίστελροϊ).

Κατηγορία: Ισπανία