Διακοπή αγώνα στη Σεγούντα

Συντάκτης: Onsports Team Δημοσίευση: Κυριακή, 08 Απριλίου 2012 00.39

Ο αγώνας μεταξύ της Καρταχένα και της Θέλτα για τη δεύτερη κατηγορία της Ισπανίας διακόπηκε στο 60ό λεπτό, καθώς ένας εκ των βοηθών διαιτητή δέχτηκε αντικείμενο.

Συγκεκριμένα ένα μπουκάλι χτύπησε τον Θέσαρ Νταβίδ Εσκριμπάνο. Χωρίς δεύτερη σκέψη, ο διαιτητής της αναμέτρησης διέκοψε το ματς με το σκορ στο 1-1.

Ταυτόχρονα δόθηκε εντολή στους ποδοσφαιριστές να αποχωρήσουν από τον αγωνιστικό χώρο, αλλά αυτοί των γηπεδούχων έμειναν για αρκετά λεπτά στο κέντρο του γηπέδου. Μάλιστα κράτησαν πανό που ανέγραφε «Για εσάς μέχρι το τέλος».

Πλέον η ισπανική ομοσπονδία θα κληθεί να αποφασίσει για την τύχη της αναμέτρησης. Το πιθανότερο, πάντως, είναι να συνεχιστεί ο αγώνας σε μελλοντική ημερομηνία από το σημείο που διακόπηκε.

Κατηγορία: Ισπανία