«Καθάρισε» η Οσασούνα

Συντάκτης: Παναγιώτης Τζαμπαζλής Δημοσίευση: Κυριακή, 11 Σεπτεμβρίου 2011 20.04

Σημαντική νίκη με 2-1 απέναντι στην Σπόρτινγκ Χιχόν πήρε η Οσασούνα στην Παμπλόνα. Χωρίς τέρματα η αναμέτρηση Ράγιο Βαγιεκάνο – Σαραγόσα.

Για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι πήρε αυτό που ήθελε η Οσασούνα στο ισπανικό πρωτάθλημα. Μετά την «λευκή» ισοπαλία που απέσπασε από την Ατλέτικο Μαδρίτης, κατάφερε να πάρει τη νίκη με 2-1 απέναντι στην Σπόρτινγκ Χιχόν στο «Ρέινο ντε Ναβάρα».

Ο Νίνο στο 28’ έβαλε μπροστά στο σκορ τους γηπεδούχους, με τον Σεγιούδο δύο λεπτά αργότερα να κάνει το 2-0 που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η Σπόρτινγκ Χιχόν ανέβασε ρυθμό, πίεσε και κατάφερε να μειώσει με τον Μπαράλ στο 75’, χωρίς όμως να καταφέρει να πάρει κάτι καλύτερο και έτσι ηττήθηκε και για την δεύτερη αγωνιστική.

Την ίδια ώρα η Ράγιο Βαγιεκάνο κάνει ένα θετικό ξεκίνημα, καθώς παραμένει αήττητη στα δύο πρώτα παιχνίδια, μετά την «λευκή» ισοπαλία που παραχώρησε στην Σαραγόσα στο «Βαγιέκας».

Κατηγορία: Ισπανία