Θετικό τελείωμα για Μάιντς

Συντάκτης: Παναγιώτης Τζαμπαζλής Δημοσίευση: Σάββατο, 14 Μαίου 2011 18.14

Την ανατροπή έκανε στο δεύτερο ημίχρονο η Μάιντς η οποία επικράτησε με 2-1 της Σανκτ Πάουλι, τερματίζοντας στην 5η θέση της βαθμολογίας.

Χωρίς κάποιο ουσιαστικό ενδιαφέρον ήταν η αναμέτρηση της Μάιντς με την Σανκτ Πάουλι, με τους φιλοξενούμενους να έχουν ήδη υποβιβαστεί και τους γηπεδούχους να έχουν εξασφαλίσει την Ευρωπαϊκή τους έξοδο.

Οι φιλοξενούμενοι στο 42’ πήραν το προβάδισμα με τον Λέμαν, ωστόσο στην επανάληψη οι «κόκκινοι» ανέτρεψαν το εις βάρος τους σκορ, με πέναλτι του Σούρλε στο 58’ και τέρμα του Αλάγκουι στο 82’.

ΜΑΪΝΤΣ: Βέκτλο, Μπούνγκερτ, Σβένσον, Νοβέσκι (43’ Καλιγκιούρι), Φατί, Κίρκοφ, Ίβανσιτς (75’ Ρίισε), Σότο, Χόλτμπι, Έλερ (46’ Αλάγκουι), Σούρλε
ΣΑΝΚΤ ΠΑΟΥΛΙ: Κέσλερ, Γκούνες, Μορένα (74’ Έγκερ), Θόραντ, Κάλα (66’ Λέχνερ), Ντάουμπε (84’ Φιλίποβιτς), Λέμαν, Μπρουνς, Κρούσε, Μπαρτέλς, Έμπερς

Κατηγορία: Γερμανία