Νίκη ελπίδας για Γκλάντμπαχ

Συντάκτης: Παναγιώτης Τζαμπαζλής Δημοσίευση: Κυριακή, 20 Φεβρουαρίου 2011 20.31

Πολύ σημαντική νίκη πήραν τα «πουλάρια» απέναντι στην Σάλκε με 2-1 στο ντεμπούτο του Λούσιαν Φαβρ στον πάγκο της ομάδας.

Από το κακό στο χειρότερο πηγαίνει η Σάλκε στο πρωτάθλημα, καθώς δυσκολεύεται πολύ να βρεθεί κοντά στον στόχο της που είναι ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο για την επόμενη περίοδο.

Απέναντι στην Γκλάντμπαχ έκανε ακόμα ένα βήμα προς τα πίσω, καθώς ηττήθηκε με 2-1. Η παρουσία του Λούσιαν Φαβρ φαίνεται πως έδωσε… φτερά στους παίκτες των «πουλαριών», καθώς παρόλο που βρέθηκαν μόλις στο 2’ πίσω στο σκορ με τέρμα του Κλούγκε, κατάφεραν στα επόμενα 20 λεπτά να γυρίσουν το εις βάρος τους σκορ.

Αρχικά ο Ρέους στο 12’ ισοφάρισε, με τον Ιντρίσου να ολοκληρώνει την ανατροπή στο 23’. Αυτή ήταν η πρώτη νίκη της Γκλάντμπαχ στο γήπεδό της (!) και πλέον μείωσε την απόσταση από τις θέσεις των μπαράζ παραμονής στους τέσσερις βαθμούς και έχει κάθε λόγο να ελπίζει περισσότερο στην παραμονή.